Neler yeni
Şimdi bize katılın!

Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevap gönderebilirsiniz daha fazlası için forumumuza kayıt olmalısınız. Kayıt işlemi tamamen ücretsiz ve hızlıdır.

XBOX Guild OneMoreThing

renkliOrjinal

Beginner 3
BDO Oyuncusu
Katılım
16/4/19
Mesajlar
1
Beğeniler
1
Puanları
38
Yaş
35
Konum
Ankara
#1
Merhabalar,

Ülkemizde 20-40 yaş bandındaki tüm oyuncuların sanırım ortak bir özelliği var. Hemen hepimiz çevirmeli internetin evlerimize yeni yeni girdiği dönemde, Ultima Online ile başlayıp, Knight Online, Guild Wars, Silkroad Online, WOW ile devam eden; üniversitede olanlara okullarını uzattıran, çalışanlara uyanık kalmak için bardak kahve içirten oyunlar ile epey haşır neşir olmuştuk. Fakat ilerleyen dönemde MMORPG salgını iyice azalmıştı, hatta oynayacak MMORPG sayısı bir elin parmaklarını geçmeyecek noktaya gelmişti. Hele ki bizim gibi PC’den ziyade, konsol tarafında oyun oynamayı sevenler MMORPG’nin anlamını unutacak noktaya gelmişti. Fakat Black Desert Online’ın XBOX’a gelişiyle durum değişti ve konsol çıkışından beri BDO ile epey zaman geçiren ekibimize yeni arkadaşlar katmak istiyoruz. Herkese de kapımız açık ama önce biz kimiz ondan bahsedeyim.

Biz oyunlar sayesinde tanışmış, oyuncu olmamızı bir kenara koyarsak birbirinden alakası olmayan insanlarız. Uzun zamandır da beraber oyun oynuyoruz. Az önce de bahsettiğim üzere BDO çıktığından beri de oldukça heyecanlı bir şekilde oyuna devam ediyoruz. Tam olarak yerini tutmasa da, 2000’lerin başındaki MMORPG’lerle yatıp kalktığımız döneme benzer bir heyecana sahibiz de diyebilirim. Bizim gibi başka arkadaşların da olduğuna eminiz ve aslına bakarsanız

OneMoreThing Guild’imize üye değil, bizimle birlikte ekibi sahiplenecek arkadaşlar arıyoruz. Tabii bazı kurallarımız da var


1- Hakaret, kavga, gürültü gibi şeylerden uzak olmak istiyoruz. Yeri geldiğinde elbet tartışırız ama söylediğim gibi, biz üye değil, yeni arkadaşlar edinmek istiyoruz.
2- Arkadaş arasında olmaz da yine de adettendir söyleyeyim, siyaset, din, ırk, dil, ten rengi, saç rengi, göz rengi gibi kavgalardan kaçınıyoruz.
3- Bizimle olabildiğince çok oyun oynamak isteyecek arkadaşlar arıyoruz. Bunu da belirtmiştim aslında, biz oynadığı oyunlar dışında çok da bağlantısı olmayan insanlarız ve sizin de bu bağlantıya dahil olmanız en büyük temennimiz.
4- Doğrudan Guild ile ilgili aslına bakarsanız bir kural koymadık, koymak da istemiyoruz. Sadece oyun dinamiklerine dahil olabilmek adına Facebook, WhatsApp, XBOX Voice Chat gibi iletişim araçlarını kullanıp entegre hareket edebilirsek oyunun asıl ana içeriği olan Guild mücadelesine daha rahat dahil olabiliriz.

“Bıdı bıdı bir sürü şey anlattınız da, e kardeş hep bizden mi bekliyorsunuz? Siz bizim için ne yapacaksınız?” dediyseniz de hemen birkaç madde sıralayıvereyim:

1- Dürüst olayım, biz de oyunu A’dan Z’ye bilen bir ekip değiliz. Ancak gerçekten BDO ile ilgili ciddi bir heyecan içerisindeyiz ve epey araştırıyoruz. İşlerimizden boş kalan vakitlerimizde ne nasıl olurmuş öğrenmeye çalışıyor, öğreniyoruz da. Sizinle bilgilerimizi paylaşmak adına da elimizden geleni yapacağız. Hali hazırdaki Türkçe rehberler PC versiyonuna uygun hazırlandığından bilgilerin pek çoğu yanıltıcı olduğundan, yeni arkadaşların bizim gibi zorlanmaması adına içerik hazırlama niyetimiz de var.
2- İletişim kanallarını oldukça etkili kullanıyoruz ve kullanacağız da. Hatta siz bizden uzaklaşmaya çalışsanız da biz sizi çekiştireceğiz. Xbox’ta online gördüğümüz anda size parti daveti göndereceğiz. Yok efendim biz eski arkadaş grubuyuz, siz yenisiniz, şöylesiniz, böylesiniz gibi şeyler duymayacaksınız. Siz, biz gibi kelimeler de olmayacak zaten. Arkadaş olmak istiyoruz dedik ya

3- Grupta cefakar, vefakar insanlar olacağız, ayrıca sizden beklentimiz de bu. Bizim eşyamız iyi, senin kötüymüş, yok gelme kardeşim ya da biz daha güçlü gruba gidiyoruz siz de belki sonra gelirsiniz gibi durumlar yok. Beraber muhabbet edip, oyun oynayıp, eğlenmek istiyoruz. Başarılı olmak için kimseye sırt çevirecek halimiz yok. Bunu söylemekten sıkıldım ama laf hep oraya gidiyor, biz oyun oynayacak arkadaşlar arıyoruz.
4- Biraz fazla konuşmayı sevdiğim de doğru, kusura bakmayın pek uzun oldu. Kafa ütülediysem de özür dileriz. Yukarıdakileri okuyup hoşunuza gittiyse bir PM kadar uzaktayız. PM atmaya üşenirim derseniz aşağıya yorum bırakıverin, ben ya da arkadaşlarım sizi dürtükleriz zaten.