Neler yeni
Şimdi bize katılın!

Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevap gönderebilirsiniz daha fazlası için forumumuza kayıt olmalısınız. Kayıt işlemi tamamen ücretsiz ve hızlıdır.

Savaşçı Sınıfı Tanıtım Rehberi

Kirito

Master 8
Yönetici
Moderatör
BDO Oyuncusu

Savaşçı sınıfı bir tank sınıfı olmasa da belki de ona en yakın olanıdır. Ana silahı büyük bir kılıç, yan silahı ise kalkanıdır. Tek başına bir çok yaratığı kaçmadan göğüsleyebilen bir sınıftır. Savunmaya, karşı tarafı kışkırtmaya hatta tutup yere vurmaya dönük skilleri olsa da skillerinin geneli agresif saldırı üzerinedir. Eğer yüksek seviyede bir dayanıklılık ve de güçlü bir saldırı istiyorsanız size bu sınıfı öneririm.

Yeni başlayanlar için en güzel seçenek olabilir. Yüksek hayatta kalma seviyesiyle gayet kolaylık sağlayacaktır. Lakin bu karakterde ustalaşıldığı vakit mobilitesi ve öldürücülüğü hiç de basit seviyelerde kalmıyor.

ZORLUK: 3/5
PVP: 4/5
PVE: 4/5
KUŞATMA: 4/5

Buyrun, oyunun ilk en eski görüntülerinden bir arkadaşımın bu sınıfla ilgili videosu, iyi seyirler :)

Artıları
+Dayanıklılık
+PvP de güçlü
+PvE de güçlü
+Kitle kontrol sahibi
+Mobilitesi yüksek
+Hasarı yüksek
+Kalkanı sayesinde het türlü hasarı durdurabiliyor.

Eksileri
-Bazı yönleri ustalık istiyor.
-Menzili düşük.

NOT: İsteğe, gelen beğeniye bağlı olarak tüm skillerinden, itemlerine, karakterle bağlantılı olan her türlü bilgiyi ekleyebilirim.

Son düzenleme:

grizzlesith

Beginner
BDO Oyuncusu
Benim merak ettiğim bu sınıf ilerde two-handed bir silaha mı dönüyor yoksa awaken mıydı o silahı one-handed shield olarak alabiliyor muyuz? Daha doğru ifade ile ben bu karakteri sonsuza kadar one-handed shield oynayabiliyor muyum? Çünkü mmolarda tank ve özellikle kılıç kalkan tercih ederim de oyun stilimi koruyabilir miyim, onu merak ediyorum? Şimdiden teşekkürler.

Kirito

Master 8
Yönetici
Moderatör
BDO Oyuncusu
Awakening skilleri çok daha sonra gelecektir doya doya kılıç kalkan oynarsın. Ağır bir kılıç sahibi olup iki elini de meşgul ediyor awakeningde. Ama bir tuş ile silahlarını ve skillerini savaş halinde değiştiriyorsun isteğine göre.

grizzlesith

Beginner
BDO Oyuncusu
peki bu büyük kılıcı kullanmayıp kılıç kalkanda kalmak ne gibi kayıplara yol açar sadece dps açısından mı kayıp yaşarım ? kusura bakmayın çok noobic sorular ama oyunu bilmediğimden :)

Kirito

Master 8
Yönetici
Moderatör
BDO Oyuncusu
Hasar kaybı sadece. Diğer kılıç kalkan skillerinin mobilitesi çok daha yüksek. Rica ederim ayrıca. OYunu hardcore oynamayı mı planlıyorsun?

grizzlesith

Beginner
BDO Oyuncusu
Evet yani 15 yıldır neredeyse mmo oynuyorum bunun rahat 7-8 yılı hardcore geçti ve hali hazırda bir mmo oyunum var end game yaptığım ama oyunun çıkışıyla birlikte BDO ya kayma gibi bir planım var ve elbette hardcore olarak ama pvp üzerine pek ilgim yok ondan pve ile ilgili araştırıyorum oyunu. Genelde pvp olayına uzağım.

HellKeeper

Beginner 3
BDO Oyuncusu
Hocam kilic kalkan oynuyacaksan valkry tavsiye ederim ama oda oyun acildinda olurmu bilmiyorum ama awakingden sonra bile kilic kalkan kullaniyor ama warrior awakingle great sword(tek elli) silaha donuyorsun ve tabikide bu silahi kullaniyorsun guclu dps yapmak icin oneden le walkry oneririm.

grizzlesith

Beginner
BDO Oyuncusu
işte ilk karakterim o olamayacak o nedenle ilk karakter olarak warrior açacağım artık :)

Kusto

Beginner 2
BDO Oyuncusu
cbt sonunda zaten sıfırlanacak obt'de benim witch gelir. :D
oyuna yeni başlayanlar şöyle yavaş yavaş keyifli vakit geçirecegimiz relax bir guild mi kursak ilk kuralda pvp tutkunları giremez. :D

savas3301

Beginner 5
BDO Oyuncusu
cbt sonunda zaten sıfırlanacak obt'de benim witch gelir. :D
oyuna yeni başlayanlar şöyle yavaş yavaş keyifli vakit geçirecegimiz relax bir guild mi kursak ilk kuralda pvp tutkunları giremez. :D
Aslında öyle haldır haldır kale kuşatması, pvp gibi şeyler için guild üyelerini kasmayan, pve ağırlıklı yardımlaşma olan bir guild bana da lazım :)

Kirito

Master 8
Yönetici
Moderatör
BDO Oyuncusu
Aslında öyle haldır haldır kale kuşatması, pvp gibi şeyler için guild üyelerini kasmayan, pve ağırlıklı yardımlaşma olan bir guild bana da lazım :)
Endişe etmeyin canım o konuda, oyun açıldığında haldır huldur kale savaşları olmaz. Sırada yükselmek için getir götür yaratık kes guild görevleri döner sadece. En hızlı öğrenmek için en hırslı guilde katılmakta fayda var oyunda ne yapmak isterseniz isteyin orası size kalmış. Benim bilgim dahilinde önerebileceğim guild ise şuan Orion dur. Tüm hırsıyla rehberlerini hazırlayıp yardımcı oluyorlar oyunu öğrenmek isteyenlere

Urukai

Beginner 3
BDO Oyuncusu
Mesajları okudum da pek anlayamadım çift kılıç kullanma gibi bir yeteneği varmı savaşçı sınıfın

Kirito

Master 8
Yönetici
Moderatör
BDO Oyuncusu
Mesajları okudum da pek anlayamadım çift kılıç kullanma gibi bir yeteneği varmı savaşçı sınıfın
Hayır ama şunu okumalısın:
Sanırım takıldığın çift el tel el silahları konusu. Şu şekilde söyleyeyim; bizler bir silahı karakter tek elinde taşıyabiliyorsa "Tek El Silahı" deriz. Misal kalkan. Sol elinde kalkan olsun, sağ elinde de kılıç olsun. Burda kalkan da kılıç da tek el silahları oluyor haliyle.

Ama bir silah düşün böyle tek elinle kaldıramayacağın kadar büyük, ağır bir şey. Mesela dev bir kılıç, ya da balta. Öyle ki yanında kalkan ya da başka bir şey tutamıyorsun, işte buna "Çift El Silahı" diyoruz. Savaşçı ileri levellerde bu tip silah kullanıyor. Devasa bir kılıcı tutuyor iki eliyle.

Keyser Soze

Beginner
BDO Oyuncusu
Ellerine sağlık kardeşim. Rehberi Tr için başlangıc düzeyinde genişletirmisin. işte ilk hangi itemleri giymeliyiz nasıl elde ederiz falan. Malum Eudaki çoğu item Tr de olmayacak.

Kirito

Master 8
Yönetici
Moderatör
BDO Oyuncusu
Ellerine sağlık kardeşim. Rehberi Tr için başlangıc düzeyinde genişletirmisin. işte ilk hangi itemleri giymeliyiz nasıl elde ederiz falan. Malum Eudaki çoğu item Tr de olmayacak.
İyi fikir, tanıtım ile detaylı rehber arasında bir geçiş planlamıyordum ancak, hem video hem forumda konu olmak üzere genişletmekte fayda var. En kötü ihtimalle ayın 12 sinden sonra yazarım ancak yazacağım imkan bulduğumda.

Marcus

Beginner 3
BDO Oyuncusu
Bi OBT açılsında öyle bir Warrior karakter yapıcam ki... Öff düşündükçe bile Hypelanıyorum.

Precast

Beginner 3
BDO Oyuncusu
Dodge'den ziyade bazı skilleri Mobilty icin kullanabilirsin rakibinle arandaki mesafeyi kapamak icin W+F .Q+W Yada Shield charge
Warriorda q bufunu ve skillerin dolana kadar rakibinle arandaki mesafeyi koruman lazım warrior da guzel dmg atabilmek icin nerdeyse grab şart sozlerim pre awekening icin gecerli awekening ile ilgili fazla bir deneyimim olmadı

Black Desert Online