Neler yeni
Şimdi bize katılın!

Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevap gönderebilirsiniz daha fazlası için forumumuza kayıt olmalısınız. Kayıt işlemi tamamen ücretsiz ve hızlıdır.

Sahire Sınıfı Tanıtım Rehberi

Kirito

Master 8
Yönetici
Moderatör
BDO Oyuncusu

Kara büyüleri bıçak misali kullanan bir suikastçi hayal edin. Ağırlıklı olarak yakınındaki hedefleri yok eden ve bir kısım uzaktaki hedeflere de etki edebilen skilleri ile Sahire, aşırı dayanıklı olmasa da mobilitesinin çok yüksek olması onu oldukça hayatta kalabilen bir ölüm meleği yapıyor. Alan etkili skillerinin olması onu PvE de çok güçlü yapması yetmezmiş gibi mobilite yükseliği sebebiyle üzerine her gelen skilli berteraf etmesi onu 1v1 de eşsiz kılıyor. Her ne kadar yetenekleri onu kalabalık savaşlarda uygun kılmasa da, bu oynaması zor sınıfın skillerine yakalandığınızda kıbleye yanlış yönde secde edersiniz.

ZORLUK: 4/5
PVP: 4/5
PVE: 4/5
KUŞATMA: 3/5

Bakmayın sizler zorluğuna verdiğim nota, oyun henüz tüm güncellemeleriyle gelmediği için o notlar. Bu sınıfımız parmakların kombo yaparken birbirine girmesine sebep olmakla ünlüdür. Eğer aradığınız bir zorluk ve kan dökmekse aradığınız sınıf burada. Ama belirtmek gerekir ki yeni başladıysanız bu türlere, birçok kişinin de bırakma sebebi olur oyunun.

Yine kısa eski bir videomuza geçelim.

Artıları
+PVE de güçlü olması
+1v1 de etkili
+Orta menzil sınıfı
+Alan etkili skiller
+Hayatta kalma becerisi

Eksileri
-Zayıf dayanıklılık
-Savaşlarda yıldızının daha az parlaması
-Oynama güçlüğü
NOT: İsteğe, gelen beğeniye bağlı olarak tüm skillerinden, itemlerine, karakterle bağlantılı olan her türlü bilgiyi ekleyebilirim.

Son düzenleme:

savas3301

Beginner 5
BDO Oyuncusu
Standart karakter tanıtımları yerine bu şekilde kendi yorumunuzu katarak aslında olan biteni anlatmanız çok güzel :) lütfen aynı şekilde devam edin. Bu arada özellikle balıkçılık ile ilgili yine kendinize has anlatımınızla bir rehber bekliyorum :) saygılar.

Tenseikugan

Beginner 3
BDO Oyuncusu
1 yıllık bir sorceress oyuncusu olarak söyleyebilirim ki ben bile kombolarına tam hakim değilim en ufak bir hatanızda ölüyorsunuz.

efexan122

Beginner 4
BDO Oyuncusu

Kara büyüleri bıçak misali kullanan bir suikastçi hayal edin. Ağırlıklı olarak yakınındaki hedefleri yok eden ve bir kısım uzaktaki hedeflere de etki edebilen skilleri ile Sahire, aşırı dayanıklı olmasa da mobilitesinin çok yüksek olması onu oldukça hayatta kalabilen bir ölüm meleği yapıyor. Alan etkili skillerinin olması onu PvE de çok güçlü yapması yetmezmiş gibi mobilite yükseliği sebebiyle üzerine her gelen skilli berteraf etmesi onu 1v1 de eşsiz kılıyor. Her ne kadar yetenekleri onu kalabalık savaşlarda uygun kılmasa da, bu oynaması zor sınıfın skillerine yakalandığınızda kıbleye yanlış yönde secde edersiniz.

ZORLUK: 4/5
PVP: 4/5
PVE: 4/5
KUŞATMA: 3/5

Bakmayın sizler zorluğuna verdiğim nota, oyun henüz tüm güncellemeleriyle gelmediği için o notlar. Bu sınıfımız parmakların kombo yaparken birbirine girmesine sebep olmakla ünlüdür. Eğer aradığınız bir zorluk ve kan dökmekse aradığınız sınıf burada. Ama belirtmek gerekir ki yeni başladıysanız bu türlere, birçok kişinin de bırakma sebebi olur oyunun.

Yine kısa eski bir videomuza geçelim.

Artıları
+PVE de güçlü olması
+1v1 de etkili
+Orta menzil sınıfı
+Alan etkili skiller
+Hayatta kalma becerisi

Eksileri
-Zayıf dayanıklılık
-Savaşlarda yıldızının daha az parlaması
-Oynama güçlüğü
NOT: İsteğe, gelen beğeniye bağlı olarak tüm skillerinden, itemlerine, karakterle bağlantılı olan her türlü bilgiyi ekleyebilirim.

Dışardan gelip görmeyenler için detaylı devamı:
http://bdoforumtr.com/threads/sorceress-sahire-detayli-rehberi.63/
CBT de witch olmaması nedeniyle bu sınıfa yöneldim sonra witch ten daha çok sardı. bakalım.. Emeğine sağlık güzel paylaşım olmuş bu arada...

Highreon

Professional 10
BDO Oyuncusu
açmış bulundum artık oynaya oynaya göreceğiz :D
teşekkür ederim bilgiler için

umtdnz

Beginner 6
BDO Oyuncusu
Sahire açtım yan hesap level 60 1100 skill point var 278 ap var yaratıkları hala kesemiyorum neden olabilir uyanış ztn hiç vurmuyor miru tek dönemiyorsun akman dönemiyorsun poliye bile tek atmıyor

Kirito

Master 8
Yönetici
Moderatör
BDO Oyuncusu
Çünkü 60 level sin, muhtemelen isabet konusundan da habersizsindir.60 level düşük bir level o yaratıklar için, her level de karakterin isabeti artar. Aakman miru gibi yaratıkların kendi levelleri yüksektir eğer level in düşükse ekstra kaçınma debuffı yersin, muhtemelen yaşların isabet basılı değildir. Ama en baba sebep isabet bazlı bir sınıfın ama level in yetersiz.