Neler yeni
Şimdi bize katılın!

Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevap gönderebilirsiniz daha fazlası için forumumuza kayıt olmalısınız. Kayıt işlemi tamamen ücretsiz ve hızlıdır.

Life Skill: Aşçılığa Başlangıç

KazanDibi

Artisan 6
BDO Oyuncusu
Aşçılık becerisi, tıpkı diğer toplayıcılık , balıkçılık vb. beceriler gibi temel bir life skill'dir. Aşçılık ile üreteceğiniz ürünler size HP , MP , weight limit (karakterinizin taşıyabileceği ağırlık) gibi PVE ve PVP de çok yardımı dokunacak artılar sağlamaktadır.

Aşçılığa başlarken atmanız gereken ilk adım bulunduğunuz şehirdeki "Şef" ten 1.000 gümüşe cooking utensil adlı eşyayı almak ve evinize yerleştirmektir. (İsterseniz bu eşyayı kendiniz de craft yapabilirsiniz.)

En yakınınızdaki Şef NPC'sini bulmak için haritanın NPC kısmından Cooking'e tıklamanız yeterli olacaktır.

Cooking utensil (kısaca "ocak" diyelim mi ? ) iteminizi evinize yerleştirdikten sonra üretmeye hazırsınız. Ocağa geldiğinizde karşınıza bir sürü tarif çıkacaktır.

Örneğin bira yapımını ele alacak olursak :

5 adet patates ( patates yerine mısır , arpa veya buğday kullanabilirsiniz )
6 adet maden suyu
1 adet şeker
2 adet karbonat

bu eşyaları ocağınıza yerleştirerek üretime başlayabilirsiniz. Eşyaları nereden bulabilirim derseniz ;
şeker , mineral suyu vb. gibi temel eşyalar yukarıda bahsettiğimiz Şeflerde bulunmaktadır. Diğerlerini ise dışarıdan toplayabilirsiniz.

Diğer tariflere bakmak için ESC/ Crafting/Cook yolunu kullanabilirsiniz.

İyi oyunlar ,
İyi forumlar ,

Not: Ellerinize Sağlık

" Eklersen iyi olur , yemek yemek "p" sekmesindeki Fitness başliğindaki HP yi artırır HP Level atladıkça karakteriniz kalıcı olarak can kazanır"
Örnek olarak HP Level 1 ; 0 Can verirken HP 2 ; 50 Can verir yani maximum caniniz , 300 iken 350 olur HP Her level atladiğinda sizde kalıcı olarak can kazanırsınız yemek yiyerek HP Levelinizi arttıra bilrisiniz

Kirito

Master 8
Yönetici
Moderatör
BDO Oyuncusu
" Eklersen iyi olur , yemek yemek "p" sekmesindeki Fitness başliğindaki HP yi artırır HP Level atladıkça karakteriniz kalıcı olarak can kazanır"
Örnek olarak HP Level 1 ; 0 Can verirken HP 2 ; 50 Can verir yani maximum caniniz , 300 iken 350 olur HP Her level atladiğinda sizde kalıcı olarak can kazanırsınız yemek yiyerek HP Levelinizi arttıra bilrisiniz
Aynen. Başlangıç demiş zaten genel bir girizgah iyi olur. Yazmaya kalkmam çok vaktimi alacak kesin :D Böyle bir paylaşıma ihtiyaç vardı senin notuna da

KazanDibi

Artisan 6
BDO Oyuncusu
Oyun hala bir çok oyunu için fazlasıyla yeni. Özellikle de MENA sunucusunu bekleyen arkadaşlarımız için.İleri seviye rehberler hazırlamak için biraz erken olduğunu düşünüyorum.

DragoN

Beginner 5
BDO Oyuncusu
Aslında oyunun en iyi iş yapan mesleği aşçılık ya sürekli pazarı olan meslek. Mena'da yapacağım bir meslek :D

DragoN

Beginner 5
BDO Oyuncusu
Bırak hocam, millet ekmek bekliyor. Petler aç susuz bitap...
Hocam işte bira yapıyorum işçiyi sevindiriyorum işçi gidiyor pattis mattis topluyor getiriyor ben onları alıp yemek yapıyorum sonra siz HP MP gibi ekstralarla adam kesiyonuz petlerinize ekmek parası kazanıyorsunuz ekonomiye can veriyorsunuz. :D :D :D

KazanDibi

Artisan 6
BDO Oyuncusu
Bu rehber özel detay istiyor. Birisi girizgah yapmadan girmemek gerek. Şimdi sağ olsun yapmışlar, ben de vakit bulunca gireceğim. Guild işleriyle ilgileniyorum şuan. :)
Life skill rehberlerini sen varken benim yapmam uygun olmaz. Ben başlangıcı hazırlarım. İleri seviye rehberler sende <3

Labidu

Beginner 3
BDO Oyuncusu
Bu rehberin devamını isteriz. ince ayrıntılarına kadar kim anlatacak :)

KendineAteist

Beginner 5
BDO Oyuncusu
Ben dün 4 balık 1 hp potu ekledim bakalım ne çıkacak diye pişire bastım hiçbişey gelmedi yanlış bişey mi yaptım :D

Black Desert Online