Neler yeni
Şimdi bize katılın!

Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevap gönderebilirsiniz daha fazlası için forumumuza kayıt olmalısınız. Kayıt işlemi tamamen ücretsiz ve hızlıdır.

Kimya Hakkında Bilmeniz Gerekenler Black Desert Online

admin

Owner
Yönetici
Yönetici
Katılım
15/9/17
Mesajlar
6,704
Beğeniler
1,077
Puanları
56,300
Konum
Bükreş
Web sitesi
bdoforumtr.com
#1
Kimya sistemi, Black Desert Online‘da önemli bir yere sahip. Sebebi de, iksirler, kristaller ve çok daha fazlasının, kimya ile hazırlanabiliyor olması. Özellikle, eğer kimya yeteneğiniz yüksek bir seviyedeyse, oyunun başında beklemeden kolayca para kazanabiliyorsunuz. Tek yapmanız gereken, kimya aleti alıp evinize kurmak. Bu da, 5000 gümüş civarı ediyor. Eğer cebinizde paranız varsa, pazar yerinden çok daha iyisini alabilir veya alet atölyesi aracılığıyla kendi kimya aletinizi yapabilirsiniz.
Kimya aletinizi evinize yerleştirdikten sonra, R tuşuna basarak etkileşime geçebilirsiniz. Burada, malzemeleri seçebilir ya da bir tarife göre işinizi halledebilirsiniz. Eğer daha öncede en az 1 kere bir işlemi gerçekleştirmediyseniz, tarif size bunu göstermeyecektir. Kimya yaparken, yüksek seviyeli bir eşya üretme şansınız da bulunuyor. Beyaz, yeşil, mavi, sarı ve turuncu olmak üzere, seviye renkleri bulunuyor. Eğer toplu üretim yapmak istiyorsanız, malzemelerinizi seçtikten sonra sürekli üret seçeneğine tıklamanız gerekiyor. Ardından miktarınızı belirleyip, kafanıza göre takılabilirsiniz.

Kimya ile nasıl para ve tecrübe kazanılır?
Para ve tecrübe kazanma konusunda, verebileceğimiz birkaç tavsiye var. İlk olarak, kimya görevlerini yapmanızı şiddetle tavsiye ettiğimizi belirtebiliriz. Bazı kimya tarifleri,çöp eşya verebilir. Bunları, kimya tecrübesi ile değiştirebilirsiniz. Kimya yeteneğinize katkı sağlayan işlevsel kıyafetler giymek, kimya üretim süresini düşürecektir. Ne kadar fazla işlem süresi bulunuyorsa bir tarifin, o kadar fazla tecrübe kazanabilirsiniz.
Eğer amacınız Black Desert Online‘da kimya ile para kazanmaksa, biraz sabırlı olmanız gerekecek demektir. Ayrıca, bayağı bir envanter boşluğuna da sahip olmanız gerekiyor. Taş üretmek, her zaman istenildikleri ve güzel tecrübe kazandırdıkları için, güzel bir seçenek olacaktır. Ayrıca, klan savaşlarında sık sık kullanıldıkları için, iksir üretimi de karlı bir yol olacaktır. Malzeme konusunda da sıkıntı çekmezsiniz muhtemelen, çünkü zaten pazar yerinde fazlasıyla gereken eşyalar satılıyor.