Neler yeni
Şimdi bize katılın!

Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevap gönderebilirsiniz daha fazlası için forumumuza kayıt olmalısınız. Kayıt işlemi tamamen ücretsiz ve hızlıdır.

İşleme Becerisi Rehberi

KazanDibi

Artisan 6
BDO Oyuncusu
İşleme becerisi , diğer life skiller'e oranla ilerlemesi daha kolay bir beceridir. Çeşitli eşyaları üretmek için gerekli ürünlere hammaddeleri işleyerek ulaşabilirsiniz. Öncelikle bu becerinin olduğu pencereye L tuşuna basarak göz atabiliriz.

675079007.jpg
(Resme tıklayarak büyük halini görebilirsiniz)

Taş öğütmekten tutun, demir kaynatmaya ve odun kesmeye kadar bir çok işleme seçeneği önümüze çıkmaktadır. Örnek vermek gerekirse Bakır cevherini ısıtarak erimiş bakır , bu maddeyi tekrar ısıtarak bakır külçe elde edebilirsiniz. İşleme sayesinde direkt olarak moblardan düşürülmeyecek bir çok itemi üretebilirsiniz.

İşleme seviyesi diğerlerine oranla kolay ilerletiliyor dedik peki nasıl ?
İşleme becerisini ilerletmek için bilinen ve çokça uygulanan bir yol : Keten işlemek,

FLAX.png

Keteni toplayıcılık yaparak veya işçileriniz sayesinde elde edebilir. ayrıca pazardan çok uygun bir fiyata satın alabilirsiniz. Keteni bu kadar özel kılan şey tekrar tekrar işlenebilmesidir. Redditte dönen bir tartışmaya göre ortalama 2 milyon gümüş harcayıp pazar alanından keten alarak bir gecede profesyonel 1 seviyesine ulaşmak mümkün.

Peki işlemenin tek avantajı bu mu ? Tabi ki hayır. İşleme becerisinde Artisan seviyesine geldiğinizde bir çok itemi kolaylıkla işleyerek pazar alanında hatırı sayılır bir kar ile satabilirsiniz.

Umarım rehber yararlı olmuştur eksik bilgli ve yazım yanlışları için lütfen mesaj bölümünden bana ulaşın. Rehberi daha kaliteli bir hale getirelim.
Teşekkürler , İyi forumlar <3

AlewGizleyen

Beginner 3
BDO Oyuncusu
Eline sağlık başlangıç için güzel bir giriş olmuş.Daha detaylı rehberlerin zamanla oluşacağını düşünüyorum.Bayağı bir bekleyen var rehberleri.Okuyucusu çok olacaktır :)

KazanDibi

Artisan 6
BDO Oyuncusu
Eline sağlık başlangıç için güzel bir giriş olmuş.Daha detaylı rehberlerin zamanla oluşacağını düşünüyorum.Bayağı bir bekleyen var rehberleri.Okuyucusu çok olacaktır :)
Teşekkürler dostum. Oyun içeriği ilerledikçe forumdaki rehberleri daha ayrıntılı hale getireceğiz. <3

Thular

Beginner
BDO Oyuncusu
Eline sağlık, doğru bilgidir yayalım. Detaylı bir rehbere dönüştürecek vaktin yoksa hazırlayabilirim, biraz eksik malzeme var ^^ harita nodeları vs.

tunahan95

Beginner 3
BDO Oyuncusu
Ticaret ve işleme meslekleri için hangi hammaddeler önemli ? Ben şuanda taş ocakları ve ketenin olduğu nodelari alıyorum.

KazanDibi

Artisan 6
BDO Oyuncusu
Ticaret ve işleme meslekleri için hangi hammaddeler önemli ? Ben şuanda taş ocakları ve ketenin olduğu nodelari alıyorum.
İşleme için başlangıçta demir ve bakır ile başlayabilirsin. İstersen kereste toplayarakta işleme yapabilirsin. Lakin Heidel'de işçin varsa kesinlikle keten dostum. Keten candır <3

DraconiaTR

Beginner 3
BDO Oyuncusu
Eline Sağlık Hocam, ben bilmiyorum öğrenmeye çalışıyorum. Şimdi Her şey daha var, rehberlerin için görmek istiyorum. devam edebilir misin? @KazanDibi

KendineAteist

Beginner 5
BDO Oyuncusu
İşleme için başlangıçta demir ve bakır ile başlayabilirsin. İstersen kereste toplayarakta işleme yapabilirsin. Lakin Heidel'de işçin varsa kesinlikle keten dostum. Keten candır <3
elimde 1000 tane keten var ama L ye bastığımda işleyemiyorum evde mi yapmam lazım

savas3301

Beginner 5
BDO Oyuncusu
Yeni bir başlık açmadan merak ettiğim bir hususu buradan sorayım. Ben tuttuğum balıkları canlı canlı neden pazara koyup satamıyorum acaba? sadece işlemden geçirip kurutarak satabiliyorum. Canlıyken daha çok para eder diye düşünüyorum ama yanlış mı biliyorum? tuttuğumuz balıkları en iyi kar ettirecek şekilde nasıl satabiliriz acaba?

Oyun çıkmadan önce private server'da denerken tuttuğum balıkları pazara koyup satabiliyordum güzel paralara ama burada koyamıyorum. Yardım ederseniz sevinirim.

KendineAteist

Beginner 5
BDO Oyuncusu
Sanırım tuttuğun balıkları bağlantı noktası oluşturarak mesela veliadan calpheona yürüyerek gidip ortadaki ticaret sorumlusuna satarsan mesafe bonusu alıyorsun veliada 10 bine satacağın balığı orada bağlantı noktası varsa 30 bine satarsın gibi

zırh ve silahlar şehirlerde atölyelerde yapılabilir ama ne kadar karlı olduguna sizin karar vermeniz lazım. canlı balıklar da ticaret item idir onları ancak ticaretçilere satabilirsiniz

Black Desert Online