Neler yeni
Şimdi bize katılın!

Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevap gönderebilirsiniz daha fazlası için forumumuza kayıt olmalısınız. Kayıt işlemi tamamen ücretsiz ve hızlıdır.

Dark Knight Temel Bilgiler

KazanDibi

Artisan 6
BDO Oyuncusu
Black-Desert-Online-Wallpaper-048-Dark-Knight.jpg
Dark Knight sınıfı, Kriegsmesser adında çift elli bir kılıç kullanmaktadır. Bu sınıfın yan silahı ise düğümlü kamçıdır. (Vahşi sınıfı ile aynı yan silahı kullanmaktadır.) 56. seviyeye ulaştığınızda ve uyanış görevlerinizi tamamladığınızda Vediant adı verilen silaha geçmektesiniz. Vediant kullanımından sonra sınıfın dövüş stili tamamen değişmektedir. Uyanış öncesinde yakın dövüş yapan karakteriniz uyanışın ardından bolca orta-uzak mesafeli saldırılara sahip olacaktır. Dark Knight sınıfı hareketli bir sınıftır ve çok güçlü alan odaklı saldırıları vardır. Lakin savunma konusunda sıkıntı yaşayan kırılgan bir sınıftır.

ZORLUK: 3/5
PVP: 3/5
PVE: 5/5
SIEGE:5/5

Dark Knight sınıfı 1v1 savaşlarda ortalamanın üstünde bir sınıftır. Bu sınıfın asıl tercih edilmesi gereken yerler büyük ölçekli savaşlardır. Node ve Kale savaşlarında alan hasarlı saldırıları sayesinde takımına bolca yarar sağlamaktadır. Grind konusunda ise oyundaki en hızlı sınıflardan biri olma özelliğine sahiptir.

Artıları:
Hızlı PVE
Bolca Alan hasarı
Yüksek Burst hasarı

Eksileri:
Grab skilli yok
CC eksikliği
Stamina ve mana iyi takip edilmeli

Dark Knight resmi tanıtım videosu:

Dark Knight resmi uyanış videosu:

Skill build , skill eklentileri ve daha bir çok ayrıntı için aşağıda bulunan bağlantıya bakmanızı kesinlikle tavsiye ediyorum;
http://rinkutalks.pro/bdo/dk/

Son düzenleme:

KazanDibi

Artisan 6
BDO Oyuncusu
İtem önerisi de yaparsan sevinirim.
Tamamen AP buildi çıkacaksın dostum.
Zırh: Grunil set
Silah: Kzarka > Liverto > Rosar ( ekonomine göre)
Yan Silah: Saiyer (AP+DP+İsabet)
Küpe: Cadının küpesi
Yüzük: Hilal > Gölge izi
Kolye: Ogre > Serap
Kemer : Basilisk > Ağaç Ruhu

kara57

Beginner 3
BDO Oyuncusu
oyuna yeni başladım vahşi kasıyorum ama pek sarmadı zor kesıyo mobları dk onerırmısınız

Kayuna

Beginner
BDO Oyuncusu
Benim dizdiğim (56lvl deyim)
- Grunil set (DUO Grunil Zırh - PRI Grun. Eldiven - PRI Grun. Ayakkabı - PRI Grun. Miğfer)
- PRI Mavi Mercan Yüzük & DUO Mavi Mercan Yüzük
- PRI Kadim Muhafız Nişanı
- Oros Düğümlü Kamçı +15
- PRI Rosar Tedo
- DUO Bares Kemer
- Cadının Küpesi & PRI Mavi Mercan Küpe
AP 135 - DP 186 || İsabet 134 - Kaçınma 77 - Hasar Azaltma 109
Bazı şeyleri değiştirmeyi düşünüyorum

Kirito

Master 8
BDO Oyuncusu
Merhaba, ben de DK oynuyorum, Neden Gölge izi veya Hilal yüzüğü. onların apsi 5 di sanırsam, bende mavi mercan yüzük var pri ve duo olarak onlar daha fazla ap veriyor nedenini açıklar mısınız
ayırca pri kadim muhafız nişanı daha iyi değil mi ?
Şöyle diyelim o halde, Asula seti ap bakımından duo iki mavi mercanı karşılıyor. Onların asıl amacı ap temini değil verdiği diğer statları ekonomik olarak elde etmek. Öte yandan maks ap ve ikinci olarak da isabet açısından ekonomik olarak sıraladığımızda klasik yüzüklerde
Hilal>gölge demek ulaşılabilirlik açısından da kolaydır. Ayrıca bunların her bir seviye yükselişinde kazandıkları ap diğer takılardan fazladır. Bir de bunları +0 olarak düşünmüşsün anladığım kadarıyla. Bunlar da artı basıla bilen itemler netice de. Belki fiyat/performans olarak kıyasladın ama dediğim gibi sıfır fiyat ve sadece emek ile asula setini temin edebilirisn. Eğer Asula zor geliyorsa direkt trent takı setini de alabilirsin. Grindlamak istemiyorsan Calheondaki bankanın yanındaki dmeirciden takı başı (sanırım) 300k dan alabilirsin 6 parçayı.

Tüm alternatifleri bdoplanner dan görebilrisin. Alternatif buildler de inşa edebilirsin.

Son düzenleme:

virtuaL

Beginner
BDO Oyuncusu
selam arkadaşlar, bu karakterin özelliği düştü falan diyorlar. Bu denilenler doğrumudur, geç olmadan karakteri değiştirmelimiyim?
Oyunda yeniyim.

Venn

Beginner 6
Yönetici
Moderatör
BDO Oyuncusu
Ben de değiştirmeyi düşünüyorum. Uyanışı açtım ama dk kolay ölüyor ve baya sıktı. Striker mistik sahireden tek yemekten bıktım.

maste

Beginner 3
BDO Oyuncusu
İyice korkuttunuz dostlar..
O kadar mı zayıf kara ?
Acil bufflanmalı yoksa geçmiş olsun.

Black Desert Online