Neler yeni
Şimdi bize katılın!

Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevap gönderebilirsiniz daha fazlası için forumumuza kayıt olmalısınız. Kayıt işlemi tamamen ücretsiz ve hızlıdır.

• Moderatör Alımları Açılmıştır.

Selamlar arkadaşlar, hızla büyüyen forumumuzda ilgili ve bilgili Moderatör arkadaşlara ihtiyacımız vardır.

Başvuru İçin Tıkla

Calpheon Sandık

lagunduz

Beginner 9
BDO Oyuncusu
Arkadaşlar merhaba, millet trentte habire calpheon sandık üretiyor. Başka şehirlerdeki Odun tezgahlarında da üretilebiliyor. Kafamı kurcalayan millet niye sadece Trentte üretmeye çalışıyor. Sonradan gelecek Valencia şehrine olan uzaklığından dolayı mı. Yoksa başka nedeni mi var.

beskaza

Beginner 3
BDO Oyuncusu
Uzaklığından dolayı ve Trent'in özel üretimi Calpheon Kereste Sandığı. Yani 1. sırada eviniz olursa malzemesiz bir şekilde üretebiliyorsunuz.

beskaza

Beginner 3
BDO Oyuncusu
8k-9k puan yapmak gerekiyor. Calpheon'daki sanat simsarından 6k-7k puan yapacak kadar tablo alabilirsiniz. Gerisi sizin yaratılıcığınız.

lagunduz

Beginner 9
BDO Oyuncusu
Bunu bilmiyordum. Depodaki paraya göre değerlendiriliyor diye biliyordum. O zaman evin içerisini bol eşya ile doldurmamız gerekiyor. Peki sadece bir şehirde 1 kişi mi 1. sıra eve sahip olabiliyor.

Amenadiel

Beginner
BDO Oyuncusu
Trentte 4-5 hane var, ve burada 1. sıra eve ulasman icin oldukca rekabete girmen gerekecek ki evlerin puan sıralamasına bakarsan oldukca yuksek oldugunu da gorursun.

1. sıraya yerlessen bile, iscinin ozelliklerine gore, oradaki calpheon kereste sandıgını büyük ihtimal 20saat - 1bucuk günde bir yapabilecektir ( süreyi biraz salladım ama oliviadaki sandıgı benim iscim yaklasık 1gunde yapıyordu). Simdi gunde 1 adet sandık oyle cok da ugrasılması gereken bir hedef degil, olmasa da olur.

Burada agac kesmemizin sebebi, Trentte bir odun tezgahi alabiliyorsun katkınla, ve her Calpheon Kereste Sandık 5er adet Sedir,Akcaagac (yada Koknar) ve Hus Kontrplak istiyor.
Kontrplaklar malum kalaslardan, kalaslarda kerestelerden yapılıyor. Oyüzden bir alt char acıp, trente yerlestirip (gerekirse trentteki gunlukleri, mansa ve karabalık gunluklerini vs. bu karaktere yaptırabilirsin) burada surekli bos vaktinde kalas ve kontrplak üretebilirsin.

lagunduz

Beginner 9
BDO Oyuncusu
Trentte 4-5 hane var, ve burada 1. sıra eve ulasman icin oldukca rekabete girmen gerekecek ki evlerin puan sıralamasına bakarsan oldukca yuksek oldugunu da gorursun.

1. sıraya yerlessen bile, iscinin ozelliklerine gore, oradaki calpheon kereste sandıgını büyük ihtimal 20saat - 1bucuk günde bir yapabilecektir ( süreyi biraz salladım ama oliviadaki sandıgı benim iscim yaklasık 1gunde yapıyordu). Simdi gunde 1 adet sandık oyle cok da ugrasılması gereken bir hedef degil, olmasa da olur.

Burada agac kesmemizin sebebi, Trentte bir odun tezgahi alabiliyorsun katkınla, ve her Calpheon Kereste Sandık 5er adet Sedir,Akcaagac (yada Koknar) ve Hus Kontrplak istiyor.
Kontrplaklar malum kalaslardan, kalaslarda kerestelerden yapılıyor. Oyüzden bir alt char acıp, trente yerlestirip (gerekirse trentteki gunlukleri, mansa ve karabalık gunluklerini vs. bu karaktere yaptırabilirsin) burada surekli bos vaktinde kalas ve kontrplak üretebilirsin.
evet söylediğin mantıklı, teşekkürler

Bu işin getirisi şu, üretilen sandıklar 50.000 gümüş. İleride çöl geldiğinde, çöl bonusu ile birlikte valenciaya bu sandıkları götürüp tüccara satarsan çok büyük para kazanırsın.

agolhon

Beginner 6
BDO Oyuncusu
evet söylediğin mantıklı, teşekkürler

Bu işin getirisi şu, üretilen sandıklar 50.000 gümüş. İleride çöl geldiğinde, çöl bonusu ile birlikte valenciaya bu sandıkları götürüp tüccara satarsan çok büyük para kazanırsın.
benmi yanlış anladım bir gün zaman harcayıp yada afk gelir olsun hadi 50K getirisi olan eşya üreticem çöle götürsem hadi max 1 m olsun değermi ki

Amenadiel

Beginner
BDO Oyuncusu
Diyelim 500 adet Calpheon Kereste Sandık ürettin çöl gelene kadar.

50k taban degeri var , Trentten Çöle taşıdıgında bütün bufflarla beraber , yaklasık degeri 150k+ oluyor.
150k x 500 adet = 75milyon gümüs yapar.

lagunduz

Beginner 9
BDO Oyuncusu
benmi yanlış anladım bir gün zaman harcayıp yada afk gelir olsun hadi 50K getirisi olan eşya üreticem çöle götürsem hadi max 1 m olsun değermi ki
Normalde işçiler 15 dakikada bir sandık üretiyor. Depoyu gerekli malzemelerle doldurursun işçi de sürekli çalışır. Ama bir de trentte Calpheon sandığı spesiyeli var. Bu da işçisiz üretiliyor. Bunun için de 1. sıra ev olması gerekiyor

agolhon

Beginner 6
BDO Oyuncusu
Normalde işçiler 15 dakikada bir sandık üretiyor. Depoyu gerekli malzemelerle doldurursun işçi de sürekli çalışır. Ama bir de trentte Calpheon sandığı spesiyeli var. Bu da işçisiz üretiliyor. Bunun için de 1. sıra ev olması gerekiyor
15 dk da birse yapılırmış eyv hocam yanıtladığın için

Amenadiel

Beginner
BDO Oyuncusu
Bazı işçilerde , kereste sandık uretiminde +1 ve ya mahsul sandıgı paketlerken +1 gibi ender bulunan ozellikler oluyor.

Bu ozellige sahip işçilere yaptırdıgında sana 1 sandık üretecegine 2 sandık üretiyor. Bu da dikkat edilmesi gereken bir bonus. Aklında olsun