Neler yeni
Şimdi bize katılın!

Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevap gönderebilirsiniz daha fazlası için forumumuza kayıt olmalısınız. Kayıt işlemi tamamen ücretsiz ve hızlıdır.

Black Desert Online Türkiye Geliş Tarihi

Gamepowa

Artisan 2
BDO Oyuncusu
Koreli şirketin COO'su James Heo, oyunun Türkçe olması için gece gündüz çalıştıklarını belirtirken, atalarımızın geçmişte omuz omuza birlikte olduğunu, bu birlikteliğin artık sanal ve gerçek dünyada devam edeceğini ve efsanelerimizi birlikte yazacağımızı kaydetti.

Fuarın en büyük stant alanında görsel şovlar, cosplay gösterileri düzenlenirken, 40 bilgisayar ile oyunseverler de Black Desert Online'ı Türkçe olarak oynadılar.

Oyun, 6 Eylül 2017'den itibaren Pearl Abyss Türkiye'nin resmî sayfalarında özel paketlerle satışa sunuldu. Efsanevi, Özel ve Sınırlı paketleri satın alan oyuncular, MMORPG oyuncuları için çok önemli ek özelliklerden herkesten önce yararlanabiliyorlar.

Pearl Abyss, İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde 12.'si düzenlenen dijital eğlence ve oyun fuarı GameX'te, MMORPG oyunu Black Desert Online'ın Türkiye'ye resmen giriş yaptığını açıkladı.

Şirketin COO'su James Heo, yaptığı açılış konuşmasında oyunculara şu şekilde seslendi: "Burada bu sahnede sizlerden biri olarak bulunuyorum. Yıllar önce şirketimizin kurucusu Kim Daeil bir hayal kurmuştu. Sizin gibi, benim gibi oyuncuların hayalindeki dünyayı yaratmak. Bildiğiniz gibi, bu hayal dünya çapında 8 milyon oyuncuyu da peşinden sürükledi. Ve hep birlikte dev, her gün büyüyen bir aile, bir klan olduk."

"Geçmişte atalarımız omuz omuzaydı, biz de hem sanal hem gerçek dünyada birlikte olacağız"
"Türk oyunseverler bize her zaman aynı soruyu sordular: 'Neden Black Desert Online Türkiye'de yok?' Koreli oyuncular olarak, Türkiye'de yaşayan oyuncu dostlarımız için gece gündüz çalıştık. Bugün burada, çalışmamızın sonucunun ilk şahitleri siz olacaksınız. Birlikte Black Desert Online'ı resmî Pearl Abyss sunucularında, tamamı Türkçe deneyen ilk oyuncular olacağız. Geçmişte atalarımız gerçek hayatta omuz omuza birlikteydi. Bizler de sizlerle hem gerçek hem sanal dünyalarda omuz omuza birlikte olacağız. Efsanelerimizi birlikte yazacağız."

Fuarın en büyük stant alanına sahip olan Black Desert Online, burada Geekyapar'dan Can Sungur, Jahrein, Pinti Panda gibi isimleri konuk ederken, cosplay alanı, etkinlik alanı ve deneme alanı olarak ayrılan bölgelerde Multiplayer'ın ünlü ismi Merthan Yalçın'ın sunumuyla yarışlar ve turnuvalar düzenliyor.

Ceyda Doğan Karaş, cosplay alanında Black Desert Online cosplayer'ları ve özel misafirlerle fuar boyunca etkinlikler düzenliyor. Profesyonel cosplayer'lar, standın ziyaretçilerine Black Desert Online kostümlerini canlı olarak sunarken, üç alanı birden ziyaret edenleri ise yalnızca GameX'e özel üretilen sürpriz hediyeler bekliyor.

Lwish

Beginner 3
BDO Oyuncusu
Bir çok teori dolaşıyor tarihler ile ilgili ortada fakat 7 günlük kodların dağıtımından sonra bana en mantıklı gelen ; oyuncuların CBT'nin yakın bir tarihte açılacağı ve 10-12 Kasım tarihlerinde minik bir geçiş sürecinden sonra OBT'ye erişebileceği. Azımsanamayacak ölçüde kabul gören diğer teori ise 10-12 Kasım'da CBT olacağı ve 2017 bitmeden OBT'nin başlayacağı. Tüm BDO TR topluluğu gibi ben de sabırsızlıkla oyunun açılmasını bekliyorum.

Kirito

Master 8
Yönetici
Moderatör
BDO Oyuncusu
CBT ve OBT sonrasında oyun şubatta açık olacağını düşünüyorum :D Belki de açılışı şubattır...

Kovalski

Professional 10
BDO Oyuncusu
sonuçta türkiyeye özel bi sunucu bu, daha çok user için okulların kapanışını zamanlarlar diye düşünüyorum ben (açık betayı diyorum kapalı daha erken olur).

Kirito

Master 8
Yönetici
Moderatör
BDO Oyuncusu
sonuçta türkiyeye özel bi sunucu bu, daha çok user için okulların kapanışını zamanlarlar diye düşünüyorum ben (açık betayı diyorum kapalı daha erken olur).
Biraz öyle, başı çeken merkez ülke biz olsak da gelecekte yalnız olmayacağız. Biraz da para ve imkan meselesi, ne zaman en uygun görürlerse ve ellerinden gelirse yapıştıracaklar açılışı :D

Katarsis

Beginner 3
BDO Oyuncusu
Oyunun şubatta açılcağına dair söylentiler var ama gamexde dağıtılan 7günlük deneme kodları aralık sonuna kadar kullanılabiliyor,bu kodlar açık betada kodları olduğu için en geç 24aralık diyebiliriz. Ama benim görüşüm Ekim başında indirme linkleri gelir ortasında cbt,kasım başlarında obt açılışı yapılır diye düşünüyorum.

Kirito

Master 8
Yönetici
Moderatör
BDO Oyuncusu
Oyunun şubatta açılcağına dair söylentiler var ama gamexde dağıtılan 7günlük deneme kodları aralık sonuna kadar kullanılabiliyor,bu kodlar açık betada kodları olduğu için en geç 24aralık diyebiliriz. Ama benim görüşüm Ekim başında indirme linkleri gelir ortasında cbt,kasım başlarında obt açılışı yapılır diye düşünüyorum.
OBT olduğuna emin misin? OBT deki hesaplar silinmeyecek yani oyuna erken erişim imkanı onlar. Eğer durum buysa paket almanın bir manası da olmaz sanırım.

Katarsis

Beginner 3
BDO Oyuncusu
Paketlerle karıştırma paketi alanlar zaten özelliğinden yararlanıcak o kodlar obt herkese açıldığında kullanıcak bu denklemde -7günde daha eklersek en geç 17 aralıkta obt açılıcak demek oluyor ama büyük ihtimalle daha erken açılır. 7 günlük deneme kodları obt herkese açılınca kullanılcak olması lazım eğer obt'de kullanılmazsa,obt'den direk tam sürüme geçmeleri gerekiyor,bu süre zarfında tam sürüme geçmesi imkansız gibi birşey.

Kirito

Master 8
Yönetici
Moderatör
BDO Oyuncusu
Paketlerle karıştırma paketi alanlar zaten özelliğinden yararlanıcak o kodlar obt herkese açıldığında kullanıcak bu denklemde -7günde daha eklersek en geç 17 aralıkta obt açılıcak demek oluyor ama büyük ihtimalle daha erken açılır. 7 günlük deneme kodları obt herkese açılınca kullanılcak olması lazım eğer obt'de kullanılmazsa,obt'den direk tam sürüme geçmeleri gerekiyor,bu süre zarfında tam sürüme geçmesi imkansız gibi birşey.
Şimdi anlam kazandı dava, teşekkürler.

snake

Beginner 3
BDO Oyuncusu
Bu sayfada yazdığına göre ön sipariş paketleri 6 Eylül - 10 Ekim arası geçerliymiş, büyük ihtimalle CBT 10 Ekimden bir süre sonra başlar.

Highreon

Professional 10
BDO Oyuncusu
50 tl lik paketler obt için mi ? pek bilgim yok bu terimler ile ilgili ama obt den sonra oyun alfaya mı çıkacak alfada da tekrar ücretler aynımı olacak

Kirito

Master 8
Yönetici
Moderatör
BDO Oyuncusu
50 tl lik paketler obt için mi ? pek bilgim yok bu terimler ile ilgili ama obt den sonra oyun alfaya mı çıkacak alfada da tekrar ücretler aynımı olacak
Terimlerden bahsedeyim. Apha hali oyunun ilk ham halidir genelde yapımcıları test eder sadece buna CAT (Closed alpha test) deriz. Açık olan herkese misal The Forest böyle bir oyundu (OAT)
Bizi ilgilendiren kısımlar betaları

CBT/Closed beta test--> kapalı beta testi. Sadece erken erişim paketi satın alanlar girebilecek. Burada ilk denemeler yapılacak ve oluşturulan karakterler daha sornasında silinecek.
OBT/Open beta test--> buradaki karakterler kalıcı olacak, gelen güncellemeler ile oyun tamamen açıldığında buradaki karakterlerimizle devam edeceğiz.

Paketlerin özelliği? OBT ye daha da erken girmeni sağlıyorlar. Fiyatlarına göre 1,3, 7 gün önceden.

Fang

Beginner 8
BDO Oyuncusu
Katarsis arkadaşımız oyunun açılabileceği muhtemel en geç tarihi vermiş;
ben de BDO resmi Facebook sitesindeki gönderiye göre muhtemel en erken tarihi belirteyim: 1 Kasım 2017
Yayınladıkları mesaj aşağıdadır; şanslı arkadaşlardan aramızda bulunan varsa, tebrik ederim...

"Hazırlanın, sefere çıkıyoruz!
Yarışmamızı kazanıp Black Desert Online topraklarına ilk ayak basacak elli şanslımız belli oldu. Hayatınızın en büyük macerasına günler kaldı.
#BDOTürkiyede #blackdesertonline
İsmi açıklanan 50 kullanıcımızdan 31 Ekim 2017 tarihine kadar bizimle destek sistemi üzerinden iletişime geçmelerini rica ediyoruz.

Ahmet Çelik
Alican Çaktır
Ayberk Tutkal
Aytuna Yavuz
Beril Akgün
Berkay Çalcalı
Canberk Altay
Cem Batur
Cemal Türkcan
Ceylantefiye Ceylan
Cüneyt Alataş
Doğukan Değirmenci
Doğukan Güçlü
Emre Topbaş
Emrecan Üzenir
Ercan Akyol
Erdi Çelik
Eruhlu Muhdi
Hamza Şenol Yanık
Handa Marah
Hilmi Er
Hüdacan Levent
Hussien Ali AttarBashi
İlkay Kavalcı
İlker Gönen
Ken Ka
Kubilay Kızıltaş
Mahmut Ziya Ahıskalı
Mehmet Emre Turhan
Mehmet Kaya
Mete Akantaş
Murat Baskan
Murathan Sönmez
Mustafa Balinan
Mustafa Toprak
Necip Can Karakuş
Oğuzhan İncirkuş
Oktay Ahmet Kutlu
Ramazan Bozaslan
Rıza Ağıl
Sabri Kahraman
Selin Yılmaz
Serdem Baran
Sonat Sina Cantürk
Şükrü Karagözlüğün
Tolga Tlg
Turgut Kırlak
Umut Çolakoğlu
Umutcan Demirtaş
Volkan Demir

Düzeltme Notu : Harf sırasına göre listeleme yapılmıştır."

DragoN

Beginner 5
BDO Oyuncusu
CBT Ekimin başlarında olacağı artık kesin OBT En geç Kasımın ortalarında başlayacak işte. yaptıkları bir çok gönderide oyunun çok yakın olduğu biliniyor çok az kaldı.

Vpn kullanip mena sitesine girin ve paket almaya çalışın aşağıda şöyle bir yazı yazıcak " Türkiye dışı ödeme seçeneklerimiz kasım ayından sonra " başlayacaktır heralde bu yeterli bir açıklama

Kirito

Master 8
Yönetici
Moderatör
BDO Oyuncusu
Katarsis arkadaşımız oyunun açılabileceği muhtemel en geç tarihi vermiş;
ben de BDO resmi Facebook sitesindeki gönderiye göre muhtemel en erken tarihi belirteyim: 1 Kasım 2017
Yayınladıkları mesaj aşağıdadır; şanslı arkadaşlardan aramızda bulunan varsa, tebrik ederim...

"Hazırlanın, sefere çıkıyoruz!
Yarışmamızı kazanıp Black Desert Online topraklarına ilk ayak basacak elli şanslımız belli oldu. Hayatınızın en büyük macerasına günler kaldı.
#BDOTürkiyede #blackdesertonline
İsmi açıklanan 50 kullanıcımızdan 31 Ekim 2017 tarihine kadar bizimle destek sistemi üzerinden iletişime geçmelerini rica ediyoruz.

Ahmet Çelik
Alican Çaktır
Ayberk Tutkal
Aytuna Yavuz
Beril Akgün
Berkay Çalcalı
Canberk Altay
Cem Batur
Cemal Türkcan
Ceylantefiye Ceylan
Cüneyt Alataş
Doğukan Değirmenci
Doğukan Güçlü
Emre Topbaş
Emrecan Üzenir
Ercan Akyol
Erdi Çelik
Eruhlu Muhdi
Hamza Şenol Yanık
Handa Marah
Hilmi Er
Hüdacan Levent
Hussien Ali AttarBashi
İlkay Kavalcı
İlker Gönen
Ken Ka
Kubilay Kızıltaş
Mahmut Ziya Ahıskalı
Mehmet Emre Turhan
Mehmet Kaya
Mete Akantaş
Murat Baskan
Murathan Sönmez
Mustafa Balinan
Mustafa Toprak
Necip Can Karakuş
Oğuzhan İncirkuş
Oktay Ahmet Kutlu
Ramazan Bozaslan
Rıza Ağıl
Sabri Kahraman
Selin Yılmaz
Serdem Baran
Sonat Sina Cantürk
Şükrü Karagözlüğün
Tolga Tlg
Turgut Kırlak
Umut Çolakoğlu
Umutcan Demirtaş
Volkan Demir

Düzeltme Notu : Harf sırasına göre listeleme yapılmıştır."
Ne yarışması bu onu da söylese de aydınlanalım dostum :) Bir de denklem güzel de 7 günlük deneme verilmesi zaten obt nin 7 günden fazla süreceği anlamına geliyor 1-2 yıl süren obtler de var oyun ve mmo dünyasında birkaç ay da. OBT biter bitmez oyuna release verecekler diye bir kaide de yok. Açılan da oldu, açılmayan da. Kalkıp oyunu değil şubatta 2018 aralıkda da release verebilirler. Onlara kalmış. Gelen yapımcılar ile görüşmeden doğan bir tahmin şubat ayı ''relase'' kısmı. Ama dediğiniz gibi. Tüm seçenekler şuna gidiyor.
CBT, OBT, Release Ekim-Şubat arasında gerçeklecek. Belki de sadece iyimser ve ümit var oluşumuzdan ileri geliyor bunlar :D

Kirito

Master 8
Yönetici
Moderatör
BDO Oyuncusu
Bir de indirme linklerinin açılmasına katılsam da CBT ile beraber bir noktayı sayfadaki arkadaşlar kaçırıyor sözüm alıntı yaptığım için arkadaşa değil. Kodların belirli bir tarihte açılması o deneme kodlarıyla girenler ile parayla girenlerin aynı tarihte aynı anda girebileceğinin bir garantisi yok. 200tl lik paketin 7 gün erken girişinden bahsetmiyorum sadece. Daha sonra alınacak paketler de olacak. Millet obt nin ilk gününden girdiği vakit bedava kod kullananları yine onlardan da en az 1 hafta sonraya erteleyebilirler. Diğerleri para veriyor netice de. Yukarda da dedğim gibi, oyun çıkış tarihi ise belirsiz. Bu denklemler ışık tutamaz pek, ama benim kanaatim de obt nin 1-2 ay sürmesi yönünde. CBT ninse şöyle 2 hafta veya biraz daha fazla.

grizzlesith

Beginner
BDO Oyuncusu
OBT nin ne kadar süreceğinin bi önemi yok ya oyun obt ile açılmış olacak gerisi çok da önemli değil. Oyun zaten hali hazırda belli bir seviyede ve aynı adımları tekrar etmeleri sıkıntısız ve kolay olur yani obt ile live arasında bir fark olacağını pek düşünmüyorum yani obt kasım giib başlar işte cbt de %90 ekimde diye düşünüyorum.

Kirito

Master 8
Yönetici
Moderatör
BDO Oyuncusu
OBT nin ne kadar süreceğinin bi önemi yok ya oyun obt ile açılmış olacak gerisi çok da önemli değil. Oyun zaten hali hazırda belli bir seviyede ve aynı adımları tekrar etmeleri sıkıntısız ve kolay olur yani obt ile live arasında bir fark olacağını pek düşünmüyorum yani obt kasım giib başlar işte cbt de %90 ekimde diye düşünüyorum.
Yani paketi hali hazırda alan ve karakteri bulunan insanlar için fark yok ama, benim gibiler için çok değişir :D Zamanlama yarışı haritanın var olan büyüklüğü silahların varlığına göre plan proje çizmem gerek :D Ama bir bakıma haklısın.

Fang

Beginner 8
BDO Oyuncusu
Ne yarışması bu onu da söylese de aydınlanalım dostum :) Bir de denklem güzel de 7 günlük deneme verilmesi zaten obt nin 7 günden fazla süreceği anlamına geliyor 1-2 yıl süren obtler de var oyun ve mmo dünyasında birkaç ay da. OBT biter bitmez oyuna release verecekler diye bir kaide de yok. Açılan da oldu, açılmayan da. Kalkıp oyunu değil şubatta 2018 aralıkda da release verebilirler. Onlara kalmış. Gelen yapımcılar ile görüşmeden doğan bir tahmin şubat ayı ''relase'' kısmı. Ama dediğiniz gibi. Tüm seçenekler şuna gidiyor.
CBT, OBT, Release Ekim-Şubat arasında gerçeklecek. Belki de sadece iyimser ve ümit var oluşumuzdan ileri geliyor bunlar :D
BDO resmî Facebook hesabından 15 Eylül'de ilan edilen, Facebook sayfalarının tanıtımını yapmak için gençlere attıkları bir yem...
(Yarışma yerine, Kafamıza göre çekiliş yapacağız deseler, daha doğru olurmuş!)
Konuyla ilgili mesajları aşağıda (Umarım aydınlatır) :cool:

Merhaba Maceracılar,
Gamex'in birinci gününde Black Desert Online Türkiye standına gösterdiğiniz müthiş ilgi için sizlere Facebook'ta bir teşekkür hediyesi hazırladık!
Ödül: 50 Kişiye Black Desert Sınırlı Paket
Ödülü kazanmak için katılım koşulları çok basit
1.Black Desert Online Türkiye Facebook sayfasını beğen,
2.Yarışma postunu beğen ve altına yorum olarak iki arkadaşını etiketle
3.Yarışma postunu herkese açık olarak kendi profilinde paylaş
Tüm basamakları tamamladığından emin ol!
Yarışma 15 Eylül - 17 eylül tarihlerinde geçerli olacaktır.
Kazananlar, Facebook'ta yayınlanacak ayrıca dm ile de bilgilendirilecektir.

#BDOTürkiyede #blackdesertonline #gamex2017

Bol Şans!

Black Desert Online