Neler yeni
Şimdi bize katılın!

Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevap gönderebilirsiniz daha fazlası için forumumuza kayıt olmalısınız. Kayıt işlemi tamamen ücretsiz ve hızlıdır.

BDO Beceri Sistemi ve Kitle Kontroller

Agresif

Beginner
BDO Oyuncusu
Selam arkadaşlar ben kendi kombolarımı oluşturmak istiyorum. Bu yüzden biraz araştırma yaptım ve bilgi edindim bunları sizinle paylaşacağım. Lütfen siz de bildiklerinizi yazın ve bu konu hakkında güzel bir rehber oluşturalım.
(Kitle Kontrol yerine 'CC' ifadesini kullanacağım)
İlk olarak değineceğim şeye CC limiti diyebilirim. Bu limit 2'dir ve her CC becerisi kullandığımızda 0'dan başlayarak artar.
2 puana ulaştıktan sonra veya 2 puanı geçtikten sonra rakip 5 saniye boyunca CC'lere karşı bağışıklık kazanır. Bu durumda CC becerilerinin hasar vermek için kullanmaya devam edebilirsiniz.

CC'ler 2 kategoriye ayrılır.
1)Ayakta Uygulanan (Standing) CC'ler 2)Yerde Uygulanan (Grounding) CC'ler
a)Sarsma(Stiffness) (0.7) K) Geri Püskürtme (Float) (1)
b)Sersemletme (Stun) (1) L)Yıkma(Bound) (1)
c)Geri İtme (Knockback) (1) M)Düşürme(Knockdown) (1)
N)Yakalama(Grapple) (1)

1)Ayakta Uygulanan CC'ler
Bu tip CC nin ardından herhangi bir tür CC kullanılabilir fakat aynı CC yi bir daha kullanmak istiyorsak 1 saniye beklememiz gerekiyor.
Örneğin peş peşe Sarsma(0.7)> Sarsma(0.7) yaparsak 2. sarsma hasar verir fakat CC uygulamaz. Aynı zamanda CC sayacını da arttırmaz.
Eğer Sarsma(0.7)>(1 saniye bekle) Sarsma(1.4) şeklinde kullanırsak 2 defa sarsma etkisi uygulayabiliriz. Bu durumda sayaç 1.4 e yükselir.

Yere düşnüş bir hedefe Ayakta Uygulanan bir CC uygulamak için hedefin kalkmasını beklemek gerekir.

2)Yerden Uygulanan CC
Bu CC herhangi bir CC ile kombolanabilir
Eğer rakip yere serildiyse hedef yere deydikten sonra bu tür CC ikinci defa kullanılabilir

Hedef havadayken bu tür CC yi kullanırsanız CC uygulanmaz, CC sayacı artmaz fakat hasar uygulanır.
*Yakalamaların (Grapples) istisnası vardır. Hedef Havdayken de kullanılabilir.
Ayrıca yakalamlar uygulandığı anda CC limitini arttırmaz uygulama bittikten sonra CC limitini arttırır.

Yerden/Havadan Darbe
Bu tür beceriler CC nin süresini uzatmak için kullanılır.
CC limitine etki etmez

Benim bildiklerim ve paylaşmak istediklerim bu kadar daha kapsamlı bir rehber eklerseniz sevinirim.
Yanlış bildiğim şeyler varsa lütfen yazın. Bu konunun gerçek işleyişini bilmiyorum (Database de bulamadım.)

lagunduz

✯ Vip Üye ✯
Vip Üye
BDO Oyuncusu
Güzel araştırma yapmışsın. Bu bilgileri bilmeyenlere karışık gelebilir ama öğrenmeye çalışırlarsa zamanla çok faydasını görürler.