Neler yeni
Şimdi bize katılın!

Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevap gönderebilirsiniz daha fazlası için forumumuza kayıt olmalısınız. Kayıt işlemi tamamen ücretsiz ve hızlıdır.

Balıkçılık Hakkında Bilmeniz Gerekenler Black Desert Online

admin

Owner
Yönetici
Yönetici
Katılım
15/9/17
Mesajlar
6,704
Beğeniler
1,077
Puanları
56,300
Konum
Bükreş
Web sitesi
bdoforumtr.com
#1
Balıkçılığa başlamak için ihtiyacınız olan 2 şey var, denize veya bir göle kıyısı olan bölge ve tabii ki olta. Öncelikle, bulunduğunuz bölgede bir balıkçı bulup, kendinize bir olta satın almalısınız. Başlangıç seviyesi oltalar zaten öyle çok pahalı bir şey değil ama eğer aletlerin nasıl yapıldığını öğrendiyseniz, kendinize olta da yapabilirsiniz. Oltanızı elinize aldıktan sonra, bir su kaynağının yanına gitmelisiniz ve boşluk tuşuna basarak balık tutma işlemini başlatabilirsiniz.
Oltanız ile balıkçılığa başladıktan sonra tek yapmanız gereken şey beklemek. Eğer balık tuttuğunuz bölgede çok balık varsa, hemen bir balık yakalayabilirsiniz ama az balık varsa, 1 adet balık yakalamanız birkaç dakikaya kadar çıkabilir. Ayrıca, oltanız ile yemi suya atarken, eğer boşluk tuşuna basılı tutarsanız, balık tutma işleminiz de çok hızlanacaktır ama siz boşluk tuşuna basılı tuttuğunuz sürece enerjiniz azalacaktır.
Eğer bir balık, sizin yeminize gelirse, oyun zaten sizi bilgilendiriyor. Bu durumda, doğru zamanda boşluk tuşuna basmanız gerek. Eğer en doğru anda tuşa basarsanız, herhangi bir mini oyun görmeden balığı alıyorsunuz ama herhangi bir uygun zamandaboşluk tuşuna basarsanız, karşınıza bir mini oyun geliyor. Bu mini oyunda, ekrandaki tuşlara sırası ile basıyorsunuz. Eğer hiç yanlış tuşa basmadan, tüm tuşlara basmayı başarırsanız, balığı tutuyorsunuz. Ayrıca, bu anda ekranda ne kadar çok tuş varsa, o kadar değerli bir balık yakaladınız demektir. Yani, karşınıza bir anda 12 tuş çıkarsa, heyecanlanın. Çünkü nadir bir balık geliyor demektir.

Oltalar, balık satış fiyatları ve balıkçılık seviyeleri.
Black Desert Online içerisinde birçok olta ve birçok balık bulunuyor. Bu yüzden önce birkaç oltadan bahsetmek istiyoruz. Şu an oyunumuzda birçok olta var ve bu oltalardan bazıları sadece satın alınabiliyor, bazıları sadece görevlerden geliyor, bazılar da sadece üretim ile elde edilebiliyor. Genel olarak oltalara örnek vermek gerekirse de Old Fishing Rod, Fishing Rod, Thick Fishing Rod, Steel Fishing Rod, Mediah Fishing Rod, Calpheon Fishing Rod ve Golden Fishing Rod diyebiliriz. Bu oltalardan bazıları tamir edilemezken, bazıları hem tamir edilebiliyor, hem de iyileştirilebiliyor.
Balıklar hakkında ise, dediğimiz gibi oyunda balıkların belli nadirlikleri var ve en nadir olmayan balıklar, sadece 200 Gümüş değerinde. Bu balıkların rengi beyaz. En nadir olan balıklar ise turuncu renkte. Bu balıkların satış fiyatı ise 125 bin Gümüş. Tabii bu fiyatlar, balıkların taze olduğu andaki fiyatlar. Çünkü balık, her geçen saat tazeliğini yitiriyor ve fiyatı da düşüyor. 24 saat sonunda ise balığınız değersiz bir şey haline geliyor. Ayrıca, taze balıkları sadece ticaret sorumluları satın alıyor. Ayrıca, balıkçılıktan Ancient Relic Fragment ve Silver Key de düşürebiliyorsunuz.
Black Desert Online içerisinde şu an 7 balıkçılık seviyesi bulunuyor. Bu seviyeler sırası ile Beginner, Apprentice, Skilled, Professional, Artesian, Master ve Guru olarak geçiyor. Balıkçılık seviyeniz arttıkça, hem balık tutma süreniz kısalıyor, hem de daha nadir balık yakalama şansınız artıyor. Tüm bunların haricinde, yüksek seviyeli balık görevlerine katılıp, yüksek seviyeli oltalar ile balık tutmaya başlayabiliyorsunuz. Ayrıca, seviyenizi daha rahat yükseltebilmek için bazı yiyecek ve içecekler kullanabiliyorsunuz. Bunların adı da Exotic Herbal Wine, Aloe Yogurt ve Fruit Wine olarak geçiyor.

AFK olarak balık tutma hakkında.
Eğer bilgisayar başında çok oturamıyorsanız veya bilgisayar başında olmadığınız her anı, Black Desert Online ile değerlendirmek istiyorsanız, AFK olarak balık tutmak bir cennet. Oyunda AFK olarak balık tutmak için yapmanız gereken tek şey, karakterinizi deniz kenarına götürmek ve balık tutmaya başlatmak. Geri kalanını oyun, sizin için yapıyor. Balıkçılık işleminde, yeminize balık geldiği zaman eğer 3 dakika içerisinde siz bir işlem yapmazsanız, AFK balıkçılık devreye giriyor ve otomatik olarak balıkçılık başlıyor. Tabii bu işlemin de kötü yönleri var. Bu AFK balıkçılığın tek kötü yönü, ne yazık ki balık tutmanın uzun olmalı. Çünkü kendiniz, PC başında durarak her dakika birkaç balık tutabiliyorsunuz. AFK kaldığınızda ise 3 veya 4 dakikada 1 balık yakalayabiliyorsunuz.
Tabii bir de şöyle bir durum var, AFK olarak balıkçılık yaparken bilgisayarınız çok yorulur mu? Eğer oyunu açık bırakırsanız, evet yorulur ama Black Desert Online, bizlere bir seçenek sunuyor. Bu seçenek ile oyunu simge moduna çekebiliyoruz. Bu simge moduna çekme işlemi sayesinde bilgisayarımız daha az yoruluyor. Evet, yine yoruluyorama daha az yoruluyor. Oyunu simge durumuna çekmek için öncelikle pencere modlarından birinde olmanız gerekiyor. Pencere modunda iken oyunu alta almak isterseniz veya karakterinizden çıkış yapmak isterseniz, size simge modu hakkında bir soru soruluyor. Eğer bu durumda oyunu simge moduna küçült derseniz, oyun kapanmıyor, aşağıda çalışmaya devam ediyor. Bu sayede de AFK balıkçılık yapabiliyorsunuz.