Neler yeni
Şimdi bize katılın!

Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevap gönderebilirsiniz daha fazlası için forumumuza kayıt olmalısınız. Kayıt işlemi tamamen ücretsiz ve hızlıdır.

Avcı Sınıfı Hakkında Genel Bilgiler

KazanDibi

Artisan 6
BDO Oyuncusu

bdo-tamer.jpg
Avcı sınıfı Black Desert Online dünyasında nadir oynanış stiline sahip sınıflardan biridir. Bu sınıfın bir çok alan etkili saldırısı olduğu için PvE oynaması kolay bir sınıftır. Tamer'ın savaş stili hızlı tempolu ve bol hareketlidir.

20. seviyeye ulaştığınızda savaşlarda size yardım edecek olan "Beast" adlı pet'inizi çağırabiliyorsunuz. 49. seviyeye ulaştığınızda ise yeni gelen beceri sayesinde Beast'i binek olarak kullanabiliyorsunuz. Aşağıdaki videodan Tamer tanıtım videosuna bakabilirsiniz.

Özelliklere gelecek olursak , Tamer sınıfını şöyle özetleyebiliriz.

ZORLUK : 2/5
PVP: 3/5
PVE: 5/5
SIEGE: 4/5

ARTILARI:
• Özgün oynanış tarzı.
• Yüksek tempolu savaş.
• Muhteşem PvE.
• Hareketlilik .
• Bir sürü Alan etkili saldırı.
• Kolay oynanış.

EKSİLERİ:
• Düşük savunma.
• Zorlayıcı PvP
• Tekrarlanan vuruşlar sizi sıkabilir.

Ayrıntılı beceri ve build rehberini ilerleyen zamanlarda hazırlayacağım. Şimdiden onlarca bilgiyle yeni başlayacak olan arkadaşların kafasını karıştırmaya gerek yok. Yazım hataları , eksik ve yanlış bilgilendirme için lütfen bana ulaşın. Rehberi daha kaliteli bir hale getirelim.

İyi oyunlar,
İyi forumlar.

Çeviri Kaynağı: http://www.blackdesertfoundry.com/tamer-class-guide/

kaplan55

Beginner 5
BDO Oyuncusu
bu binek çağırabilir demişsin, rank kaç binek olarak?

Kirito

Master 8
BDO Oyuncusu
bu binek çağırabilir demişsin, rank kaç binek olarak?
Eğer yanlış anladıysam sorduğunu beni düzelt ama anladığım kadarıyla cevap vereyim. Baksettiğimiz binek rankları at şara özeldir. Tamer ın yaratığı/canavarı/peti-bineği artık ne derseniz üzerine binebilse tamer bu yaratık aslında bir nevi savaş dostunuz, tuttuğunu koparan parçalayan tiplerden :)

kaplan55

Beginner 5
BDO Oyuncusu
Eğer yanlış anladıysam sorduğunu beni düzelt ama anladığım kadarıyla cevap vereyim. Baksettiğimiz binek rankları at şara özeldir. Tamer ın yaratığı/canavarı/peti-bineği artık ne derseniz üzerine binebilse tamer bu yaratık aslında bir nevi savaş dostunuz, tuttuğunu koparan parçalayan tiplerden :)
"49. seviyeye ulaştığınızda ise yeni gelen beceri sayesinde Beast'i binek olarak kullanabiliyorsunuz. " m.speed i nasıl diyim?

Kirito

Master 8
BDO Oyuncusu
"49. seviyeye ulaştığınızda ise yeni gelen beceri sayesinde Beast'i binek olarak kullanabiliyorsunuz. " m.speed i nasıl diyim?
Atların çok özel 4 yeteneği var bunlar olduğu sürece ışınlanır gibi hareket ediyorsunuz. Bunun dışında tamer bildiğim kadarıyla atların da kullanışsız olduğu ulaşımın develere kaldığı çöl ikliminde en hızlı hareket edebilen sınıf.

Highreon

Beginner 3
BDO Oyuncusu
Atların çok özel 4 yeteneği var bunlar olduğu sürece ışınlanır gibi hareket ediyorsunuz. Bunun dışında tamer bildiğim kadarıyla atların da kullanışsız olduğu ulaşımın develere kaldığı çöl ikliminde en hızlı hareket edebilen sınıf.
Çöl ne zaman gelecek yada kaç lvl olmam gerekiyor gitmek için.

ya peki 50 lv'ım fakat kurta binemiyorum onu nasıl yapabilirim biri açıklarsa sevinirim..

asit27

Beginner 3
BDO Oyuncusu
49 lvl de ve kurtun bekleme komutun da olması gerek bine bilmeniz için

desertcitr

Beginner
BDO Oyuncusu
Avcıda daha 10 levelim.. Düşük savunması beni endişelendirdi :) Saglam zırh falan yok mu bu avcı karakterinde ? Nasıl avcıda saglam karakter olabilirim. :)

desertcitr

Beginner
BDO Oyuncusu
Konuyu açan arkadaş eksi tarafını söylemiş savunması diye .. Ayrıca sadece burada da değil nereye gitsem pvp de kötü oldugunu söylüyorlar. :)

Kirito

Master 8
BDO Oyuncusu
Konuyu açan arkadaş eksi tarafını söylemiş savunması diye .. Ayrıca sadece burada da değil nereye gitsem pvp de kötü oldugunu söylüyorlar. :)
Şimdi anladım :D
Kore sunucusu oyunun ilk ve şuan en ileride bulunan sunucusudur. Şahsen oradan geçmeyim, hatırladığım kadarıyla pvp de özellikle 1v1 de oyunun en üstün sınıfı seçilip duruyordu. Her sınıfın bazı temel avantajları ve dez avantajları var çeşitlilik adına. Tek attığım avcı da oluyordu bana ve arkadaşlarıma topluca tek atan bir avcıya denk geldiğimiz de oluyordu. Bulunduğu seviyleri önemli kötü olduğunu söyleyenlerin. Misal 61 level ve 550+ gs (AP+DP= gear score) ulaştıysalar sözlerine saygıyla kulak veririm.

desertcitr

Beginner
BDO Oyuncusu
Şimdi anladım :D
Kore sunucusu oyunun ilk ve şuan en ileride bulunan sunucusudur. Şahsen oradan geçmeyim, hatırladığım kadarıyla pvp de özellikle 1v1 de oyunun en üstün sınıfı seçilip duruyordu. Her sınıfın bazı temel avantajları ve dez avantajları var çeşitlilik adına. Tek attığım avcı da oluyordu bana ve arkadaşlarıma topluca tek atan bir avcıya denk geldiğimiz de oluyordu. Bulunduğu seviyleri önemli kötü olduğunu söyleyenlerin. Misal 61 level ve 550+ gs (AP+DP= gear score) ulaştıysalar sözlerine saygıyla kulak veririm.
Anladım.
O zaman kasmaya devam .. :)
Teşekkür ederim.

Black Desert Online