Neler yeni
Şimdi bize katılın!

Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevap gönderebilirsiniz daha fazlası için forumumuza kayıt olmalısınız. Kayıt işlemi tamamen ücretsiz ve hızlıdır.

(A)Black Desert Online - NPC İlişkileri Rehberi

• Konbuyu başlatan Nyx
  • Başlangıç tarihi

Nyx

Beginner 4
BDO Oyuncusu
NPC İlişkileri

-BDO'da Oyunu oynarken aynı zamanda NPC ler ile aranızı iyi tutmalısınız bunun nedeni;
-Birçok NPC de intimacy point ( Samimiyet Puanlama ) sistemi vardır.

-NPC’lerle konuşmaya başladığımızda resimde görüldüğü gibi sol altta bir bar gözükür bu bar bizim o npc ile olan samimiyetimizdir.

İyi Güzelde Bu Samimiyet Şeyi Neye Yarıyor ?:

-Çoğu NPC samimiyet puanınıza göre size Bilgiler, Görevler, İtemler, Çeşitli Bufflar ve Birçok şey verebiliyor.

-Örnek Verirsek yukarıda gözüktüğü gibi samimiyet puanı 426. Biz bunu 500 yaparsak bize bilgi öğretecek.
-Samimiyet puanını arttırmak için Story Exchange sekmesine tıklıyorsunuz.

-Alt tarafta daha öncden muhabbetimiz olan NPC'ler le şuan konuştuğumuz NPC ile muhabbeti olan diğer NPC ler gözükmekte. (Kısaca Bu NPC ile Sizin ORTAK ARKADAŞLARINIZ) tabiri caizse bu şekilde. (Muhabbetiniz olan her NPC arkadaş varsayarsak.)
-Bu sistem nasıl çalışıyor NPC lere sağ tıklayıp boşluklara yerleştiriyorsunuz sonra da Exchange Story diyorsunuz işlem başlıyor.

-Şimdi bu sistem şöyle işliyor -- Siz bu npc leri Gözüken boşluklara yerleştiriyorsunuz ondan sonra bunlar kendi aralarında sohbet ediyor. Diyolar ki (Nickiniz Örnk: Nyx). Nyx ne ayak nasıl biri diye ve oylama yapıyolar. İyi Biridir veya kötü biridir diye bu oylamada. Hangi NPC nin ne oy kullanacağını. Sizin onunla geçmişinizi esas alıyor diyelim ki;

-Resimde 5 NPC var. siz bu 4 NPC den aldığınız görevleri yaptınız ama 1 NPC ninkini yapmadınız. işte O 1 NPC size Olumsuz vericektir. Hangi NPC size ne verdiğini anlamak için yanda çıkan suratlara bakabilirsiniz alttaki ekte.

-Mesela bu resimde 4 NPC de size olumlu vermiş bu sayede şuan konuştuğunuz NPC ile samimiyet Artışınız oldu.

-Meselea bu NPC 500 samimiyette Bilgi öğretirim diyordu.

-Gördüğünüz gibi Yeni bir bilgi öğretti bize.

-Özet Geçersek -- NPC Samimiyet Puanı = Bilgi , Yetenek , Buff ve bir çok şey demek.
-Bana kalırsa NPC ilişkileri sağlam tutulmalı, sağlam tutmakta o kadar zor değil.

NPC ilişkilerini sağlam tutmak için;

- Npc ile konuşmadan önce F1 tuşuna basın ( 3 Enerji harcar Npc ye selam verir ) bu işlemi uygularsanız npc ile aranız iyiye gider.

- Olabildiğince npc görevlerini yapın.

- Yanlışlıkla F1 e Basacağım diye F2 ye Basmayın. F2 Çalma tuşudur. İlişki Kuracağım diye bütün samimiyetı 0'a indirebilirsiniz.

-NPC'ler ile konuşurken ekranın sağ yukarısında tam olarak istediği şey yazıyor, bazılarında 3 tane olumlu sonuç istiyor veya bazen olumsuz sonuç ta isteyebiliyor.

NOT: Eksik gördüğünüz veya yanlış gördüğünüz herhangi bir şeyde Özel mesajla Doğru bilgiyi gönderirseniz Düzeltmeyi yaparım.

Bilgilendirme: ALINTIDIR. İyi Forumlar.

Son düzenleme:

Kirito

Master 8
Yönetici
Moderatör
BDO Oyuncusu
Rehbercileri destekleyin! Ellerine sağlık kardeşim.

snake

Beginner 3
BDO Oyuncusu
Teşekkürler kardeşim, eline sağlık.

Küçük bir ekleme yapabilirim:
NPC'ler ile konuşurken ekranın sağ yukarısında tam olarak istediği şey yazıyor, bazılarında 3 tane olumlu sonuç istiyor veya bazen olumsuz sonuç ta isteyebiliyor.

brkcnkrtls98

Beginner 5
BDO Oyuncusu

NPC'ler ile konuşurken ekranın sağ yukarısında tam olarak istediği şey yazıyor, bazılarında 3 tane olumlu sonuç istiyor veya bazen olumsuz sonuç ta isteyebiliyor.
Olabilir ekleyebilirsin bilmeyenler için daha yardımcı olabilir

Nyx

Beginner 4
BDO Oyuncusu
Teşekkürler ekledim konuya

KazanDibi

Artisan 6
BDO Oyuncusu
Çok iyi gidiyorsun dostum. Yine yeni yeniden emeğine sağlık.

Thanatos

Beginner
BDO Oyuncusu
Kardeşim eline sağlık çok güzel olmuş biz yeni oyuncular için. Fakat benim bir sorum olacak bilgili arkadaşlara. NPC'lerle aramızı iyi tutarsak bilgi, yetenek ve buff kazanacağımızı belirtmişsiniz ama biz bunları bilmiyoruz. Doğru soruları sorsam biraz açar mısınız?
Bana vereceği bilgi dediğimiz şey nedir? Ne işe yarar? Bu kadar zahmete girince adam akıllı bir şey öğretiyor mu?
Bana vereceği yetenek dediğimiz şey nedir? Bir örnek verir misiniz?
Yine bunun sonucunda alabilceğimiz buflar nelerdir? Örnek bir buff gösterir misiniz?

Bu soruları soruyorum çünkü buna değer mi bilmek istiyorum. Umarım kafanızı şişirmemişimdir. Şimdiden teşekkürler

Kirito

Master 8
Yönetici
Moderatör
BDO Oyuncusu
Kardeşim eline sağlık çok güzel olmuş biz yeni oyuncular için. Fakat benim bir sorum olacak bilgili arkadaşlara. NPC'lerle aramızı iyi tutarsak bilgi, yetenek ve buff kazanacağımızı belirtmişsiniz ama biz bunları bilmiyoruz. Doğru soruları sorsam biraz açar mısınız?
Bana vereceği bilgi dediğimiz şey nedir? Ne işe yarar? Bu kadar zahmete girince adam akıllı bir şey öğretiyor mu?
Bana vereceği yetenek dediğimiz şey nedir? Bir örnek verir misiniz?
Yine bunun sonucunda alabilceğimiz buflar nelerdir? Örnek bir buff gösterir misiniz?

Bu soruları soruyorum çünkü buna değer mi bilmek istiyorum. Umarım kafanızı şişirmemişimdir. Şimdiden teşekkürler
https://www.bdoforumtr.com/konu/a-black-desert-online-knowledge-bilgi-sistemi.158/
Bu konuda videolar da hazırlıyorum paylaşacağım ama evvelinde şu linke bakmanda da fayda var.

Buflar seni level kasmanda güçlendirir, saldırı puanı, hızını, defansını artırır.
Bir yaratığın bilgisini alman gerekiyordur ya da bir bölgenin, (total enerji puanını artırmak için olabilir veya diğer şeyler) saatlerce gezmek yerine bilen bir dayıdan öğrenebilirsin.
Npcler bazı eşyaları aranızdaki dostluğun derecesine bağlı satar. Bunlara ulaşabilmek için yapabilirsin.

Kabaca söyledim, ilerleyen vakitlerde tüm eksikleri kapatırız.

rodox

Beginner 3
BDO Oyuncusu
Eline sağlık ben oyunu ynei yeni çözüyorum Eu da TR dille oynuyorum yazdıklarınıza ek olarak
NPC lerle ilk konuştuğunda sana görev veriyor , İLGİLENSİN,İLGİLENMESİN,HAVADAN SUDAN KONUŞ GİBİ bunuda ortak arkadaşlarınız olan npclerin üzerindeki özeliklerle şansınızı ayarlıya biliyorunuz

yukarıda olan yer görev , altta ortak arkadaş npc bunların ilgi lvl na göre ayarlamaya çalışacaksınız ilgilensin istediginde ilgi seviyesi yüksek bazende ilgilenemesin istediginde , ilgi seviyesi düşük ortak npcleri ayarlayın (büyük resim https://hizliresim.com/zJjLgj )

ayrıca 1 kere konuştunuz sonra aşağıdaki resim gibi sohbete devam et çıktı bu sizin isteginize göredir, sohbete devam edip dostluk puanınızı artırabilir yada çıkabilirisniz ama sohbete devam edipte görevi yerine getiremezseniz arkadaşlık puanınız sıfırlanır , bu şekil 2 defa daha sorar isterseniz çıkabilirsiniz o zaman topladığınız dostluk puanı kalır. (büyük resim https://hizliresim.com/OyvNkD )

Son düzenleme:

MetalCoreII

Beginner 3
BDO Oyuncusu
Kapalı betanın açılmasına günler kala deli gibi okuyoruz şu rehberleri. Oyun hakkında bilgili arkadaşlar, yeni rehberleri bekliyoruz. Teşekkürler.

Kirito

Master 8
Yönetici
Moderatör
BDO Oyuncusu
Kapalı betanın açılmasına günler kala deli gibi okuyoruz şu rehberleri. Oyun hakkında bilgili arkadaşlar, yeni rehberleri bekliyoruz. Teşekkürler.
Oyunu bilen arkadaşlar da deli gibi hazırlanıyor, bir yandan rehber oluşturuyor. Yetişemeyecek soruların için aklına gelen ne olursa soru-cevapta sor, herkes cevaplar dostum :) Hiç kayıp bilgi kalmasın arada ihtiyacın olan.

Black Desert Online