Neler yeni
Şimdi bize katılın!

Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevap gönderebilirsiniz daha fazlası için forumumuza kayıt olmalısınız. Kayıt işlemi tamamen ücretsiz ve hızlıdır.

200 tl lik efsanevi paket etkinliği

Demosai

Beginner 3
BDO Oyuncusu
https://www.tr.playblackdesert.com/News/Notice/Detail?boardNo=94&boardType=3
İyi günler arkadaşlar burada 200tl lik pakette 180 inci degerinde ekstra ödül ve hemen yanında sıradaki etkinlik çok yakında diye bir açıklama var bu ve sıradaki etkinlik veya etkinlikler sadece 200tl lik paket alan oyunculara sürekli olarak ekstra verilen bir ödül mü yoksa tek seferlik birşey mi ?

Kirito

Master 8
Yönetici
Moderatör
BDO Oyuncusu
"Etkinlik veya etkinlikler" en az 1 tane daha verilecek bir ödül ama yani 180 pearl nedir? Hiçbir şey değildir. Hatırlatırım petler bile 900-1100pearl. Kaç tane geleceği konusunda tüm haklar elimizdedir diyor açıklamasında ve ekleyip diyor ki gelecekte duyrulacak, vaz geçme hakkı da elimizdedir. Yani belirsiz. Zırnık dahi vermeyebilirler isterlerse.

Demosai

Beginner 3
BDO Oyuncusu
örnek olarak eu da böyle birşey oldu mu ? olduysa verilen şey nedir ? ben çok da küçük birşey vereceklerini düşünmesem de deneyimli biri olarak şaşırtma ihtimalleri var mı dersin ?

Rigel

Beginner 3
BDO Oyuncusu
180 Pearl iyidir güzeldir. Petler 220 pearl yani 200 tl paket alırsan 600 + 180 pearl ile petlerini dörtleyebilirsin. Hepinizin yanlış anladığı bir konu TR sunucusu ile Eu sunucusunun pearl miktarlarını bir tutmak. Bu yanlış anlamayı gidermek için Taiwan sunucusuna bakmak gerek. Oyunun bize hediye ettiği 600 pearl Eu sunucusunda tam olarak 3000 pearl'e denk gelmekte. Ceo'nun da dediği gibi en büyük farklılık (Eu sunucusuna göre) mağaza sisteminde olacak. Örneğin bir awaken kostüm fiyatı 3400 pearl değil 740 pearl olacak normal bir kostüm ise sadece 590 pearl. Örnekler taiwan sunucusundan alınmadır daha fazlasını öğrenmek için bakabilirsiniz. Yayıncı firma olarak kakao games sunucularını Pearl Abyss sunucuları ile kıyaslamak saçmalık değil mi sizce de ?

Demosai

Beginner 3
BDO Oyuncusu
petlerin 220 pearl olduğunu hangi kaynaktan öğrendin ?

Lwish

Beginner 3
BDO Oyuncusu
180 Pearl iyidir güzeldir. Petler 220 pearl yani 200 tl paket alırsan 600 + 180 pearl ile petlerini dörtleyebilirsin. Hepinizin yanlış anladığı bir konu TR sunucusu ile Eu sunucusunun pearl miktarlarını bir tutmak. Bu yanlış anlamayı gidermek için Taiwan sunucusuna bakmak gerek. Oyunun bize hediye ettiği 600 pearl Eu sunucusunda tam olarak 3000 pearl'e denk gelmekte. Ceo'nun da dediği gibi en büyük farklılık (Eu sunucusuna göre) mağaza sisteminde olacak. Örneğin bir awaken kostüm fiyatı 3400 pearl değil 740 pearl olacak normal bir kostüm ise sadece 590 pearl. Örnekler taiwan sunucusundan alınmadır daha fazlasını öğrenmek için bakabilirsiniz. Yayıncı firma olarak kakao games sunucularını Pearl Abyss sunucuları ile kıyaslamak saçmalık değil mi sizce de ?
Dediğiniz gibi olması mantıklı. Çünkü 600 pearl EU ile kıyaslayınca komik duruyordu.

Demosai

Beginner 3
BDO Oyuncusu
eğer bu doğruysa 50 tl alıp 4 pet almak yerine 200 tl lik paketi alıp doğal olarak petleri 4 lemiş oluyoruz demek ki

ayrıca ben buna dair bir kaynak bulamadım pearl fiyatları ve pearl mağazasının tr fiyatları elinde kaynak ya da liste olan var mı o halde

Demosai

Beginner 3
BDO Oyuncusu
umarım söylediğin gibi mağaza ve pearl fiyatları doğru orantılı olur ilgi ve bilgilendirmen için teşekkür ederim

Rigel

Beginner 3
BDO Oyuncusu
Rica ederim :melek: benim de temennim taiwan gibi olması veya olabildiğince yakın.

kaplan55

Beginner 5
BDO Oyuncusu
Ya tl yi baz almayıp, arapları alırlarsa? Bir ara bir arap parası tlnin 7 katı falandı. Çünkü server afrika ve ortadoğu serverı olacak anladığım kadarıyla. Ki arap oyuncu kitlesi çokta güzel para yatırdığına şahidim. (beddua etmeyin bana :p)

Rigel

Beginner 3
BDO Oyuncusu
Ya tl yi baz almayıp, arapları alırlarsa? Bir ara bir arap parası tlnin 7 katı falandı. Çünkü server afrika ve ortadoğu serverı olacak anladığım kadarıyla. Ki arap oyuncu kitlesi çokta güzel para yatırdığına şahidim. (beddua etmeyin bana :p)
Lokasyona göre para birimi değişir. Araplar kendi para birimlerine göre biz kendi para birimimize göre satın alımlarımızı yaparız.
TR serveri p2w olmuyacak dimi
P2w olmayacak ancak markette pearl ile satılan kostümler ve petler göreceğiz. Bunlar yanlış hatırlamıyorsam tek bir hesaptan hafta da 5 kere markete koyulabiliyor ve satıldığı fiyatlar gerçekten ne seni geri bırakacak ne de satan kişiyi ileri taşıyabilecek miktarlar. Harici olarak envanter slotları ve taşıyabileceğin maksimum ağırlık arttırıcı bazı etkenler var. Bunlar da seni geri bırakacak etkenler değil. Sadece satın alan kişiyi biraz rahatlatıyor tabi ki envanterim doldu mu diye düşünmüyorsun çoğu zaman. Oyun yine bizlere cömert davranabiliyor etkinlikler ile bizlere dağıtabiliyor veya Loyality dediğimiz ayrı bir birim ile yine mağazadan satın alınabilir. Örn: Günlük 100 loyality oyun bize hediye ediyor ve 1000 loyality olduğunda envanter slotu alabiliyoruz. Gerçek para ile satın alınmayacaksa sadece biraz sabır meselesi.

Sonuç olarak markette min ve max fiyatlandırma var ve sen bu fiyatların dışında satacağın eşyanı daha pahalı veya ucuza satamıyorsun. Üstelik trade ile para veya eşya takası dahi yapamıyorsun. Kesinlikle böyle bir oyuna p2w diyemeyiz.

Edit: Neredeyse her ay yapılan zar etkinliğini unuttuğumu farkettim. Bu etkinlikten 700 ve 1500 loyality tutturmanız mümkün. Kendimden örnek verecek olursam ay da 3000 ila 5000 loyality sırf buradan topluyordum.

Son düzenleme:

SylveoNN

Beginner 3
BDO Oyuncusu
Lokasyona göre para birimi değişir. Araplar kendi para birimlerine göre biz kendi para birimimize göre satın alımlarımızı yaparız.

P2w olmayacak ancak markette pearl ile satılan kostümler ve petler göreceğiz. Bunlar yanlış hatırlamıyorsam tek bir hesaptan hafta da 5 kere markete koyulabiliyor ve satıldığı fiyatlar gerçekten ne seni geri bırakacak ne de satan kişiyi ileri taşıyabilecek miktarlar. Harici olarak envanter slotları ve taşıyabileceğin maksimum ağırlık arttırıcı bazı etkenler var. Bunlar da seni geri bırakacak etkenler değil. Sadece satın alan kişiyi biraz rahatlatıyor tabi ki envanterim doldu mu diye düşünmüyorsun çoğu zaman. Oyun yine bizlere cömert davranabiliyor etkinlikler ile bizlere dağıtabiliyor veya Loyality dediğimiz ayrı bir birim ile yine mağazadan satın alınabilir. Örn: Günlük 100 loyality oyun bize hediye ediyor ve 1000 loyality olduğunda envanter slotu alabiliyoruz. Gerçek para ile satın alınmayacaksa sadece biraz sabır meselesi.

Sonuç olarak markette min ve max fiyatlandırma var ve sen bu fiyatların dışında satacağın eşyanı daha pahalı veya ucuza satamıyorsun. Üstelik trade ile para veya eşya takası dahi yapamıyorsun. Kesinlikle böyle bir oyuna p2w diyemeyiz.

Edit: Neredeyse her ay yapılan zar etkinliğini unuttuğumu farkettim. Bu etkinlikten 700 ve 1500 loyality tutturmanız mümkün. Kendimden örnek verecek olursam ay da 3000 ila 5000 loyality sırf buradan topluyordum.
Anladım teşekkürler

Arap para birimi olan Riyal bizim para birimimiz olan TL ile neredeyse aynı , mena server'i için ortak bir para birimi olursa büyük ihtimal arabistani baz alıcaklardır.
Ama 200 tl lik paket = 500 lira değierinde diyorlar , petlerin hiçte öyle 220 pear falan olacağini düşünmüyorum ben

Kirito

Master 8
Yönetici
Moderatör
BDO Oyuncusu
örnek olarak eu da böyle birşey oldu mu ? olduysa verilen şey nedir ? ben çok da küçük birşey vereceklerini düşünmesem de deneyimli biri olarak şaşırtma ihtimalleri var mı dersin ?
Var 4 bin lira ve üstüne kadar ödül de verebilirler. Ama yasal uyarınca bunun vergisini sen ödersin. İhtimal var, sanıyor muyum? Hayır :D Ama sürpriz olacak ne gelirse gelsin.

Sadece eu sunucusu için konuşmuyorum. Ama bu varsayımını somutlaştıran kanıtını paylaşır mısın içimiz rahatlasın. Henüz sitede değer işleyişi girilmediği halde bu kadar rahat konuşman beni mutlu etti, çünkü işimize geliyor bu durum :)

Son düzenleme:

Rigel

Beginner 3
BDO Oyuncusu
Taiwan ilk kapalı betasında verilenler. Gerçekçi olmayan nedir ?

Kirito

Master 8
Yönetici
Moderatör
BDO Oyuncusu
Taiwan ilk kapalı betasında verilenler. Gerçekçi olmayan nedir ?
Paketlerin benzerliğini mi kanıt olarak gösteriyorsun? Kaldı ki bizim paketler bunlar aynı değil.
1.İki hafta erken erişim sağlayan bir paketimiz yok.
2. Fearless explorer pack verilmiyor.
3. Bizde çok daha fazla boya ve beyazlatıcı var.
4. 8 değil 16 genişletme var.
5. 1200 pearl verilmiyor.

Aslında bakarsak çok daha ucuz bile olabilir petler dediğin gibi 200 de bile durabilir.

Ben de Kore kapalı betasından beri oynuyorum. İnandırıcı değil de gayet mantıklı kanki, sadece fikrinin kaynağını sordum. Taiwan paketleri diyorsun anladığım kadarıyla.

Rigel

Beginner 3
BDO Oyuncusu
Pekala az önce değiştirdiğin mesajında yazdıklarını düşünmeni rica ediyorum. Onlara da 600 pearl verilen bir paket var ve tekrarlıyorum neden bizlerde de petler 220 pearl veya civarında olmasın ? Ben sadece kendi teorim üzerinden konuşuyorum ilk mesajımda belirttiğim gibi bunlar sadece birer örnek. Kendin de söylüyorsun onlara verilen bizlere verilmiyor bu durumda eu ile menayı kıyaslamak ne kadar doğru olacak ?

Kirito

Master 8
Yönetici
Moderatör
BDO Oyuncusu
Pekala az önce değiştirdiğin mesajında yazdıklarını düşünmeni rica ediyorum. Onlara da 600 pearl verilen bir paket var ve tekrarlıyorum neden bizlerde de petler 220 pearl veya civarında olmasın ? Ben sadece kendi teorim üzerinden konuşuyorum ilk mesajımda belirttiğim gibi bunlar sadece birer örnek. Kendin de söylüyorsun onlara verilen bizlere verilmiyor bu durumda eu ile menayı kıyaslamak ne kadar doğru olacak ?
Yok, yok dostum. Beni yanlış anladın. Ben Eu ile Mena aynı olacağını iddia etmiyorum şu anda. Mesajını okudum, fikrim değişti. Sadece örneğinin kaynağını merak ettim bir görsel olarak. Elbette mantıklı dediğin, katılmıyor değilim sana :)

Edit: Resmi okuyamıyorum ama dediğin gibi 200 civarı okunuyor benim ekranda. Diyelim ki onların en üst paketi 1200 pearl veriyordu. Bu bakımdan maks 400 pearl olur gibi duruyor.

Black Desert Online