1. Moderatör Alımları Açılmıştır.

Selamlar arkadaşlar, hızla büyüyen forumumuzda ilgili ve bilgili Moderatör arkadaşlara ihtiyacımız vardır.

Başvuru İçin Tıkla

Sınırsız İnci Market Satışı İstemiyoruz !

'Haberler & Duyurular' forumunda Asmeransa tarafından 11 Aralık 2017 tarihinde açılan konu

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.
  1. Asmeransa

Asmeransa Beginner 9 Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    149
    Ödül Puanları:
    98
    Guild:
    Exalted
    Sınıfı:
    Vahşi
    Selamlar arkadaşlar, oyunu aktif olarak oynayan arkadaşlarımız duruma hakimdir. P2W öğesi ve oyunda sınırsız bir şekilde market satışının yapılması hakkındaki görüşünüzü alttaki konuya belirtebilirsiniz.

İLGİLİ KONU İÇİN TIKLAYINIZ.

maxresdefault.jpg

Ekli dosyalar:

• 1.jpg
      1.jpg
      Dosya Boyutu:
      191.5 KB
      Gösterim:
      48
    • 2.jpg
      2.jpg
      Dosya Boyutu:
      170.1 KB
      Gösterim:
      45
    Son düzenleme: 11 Aralık 2017
    savas3301, Harter, Gamepowa ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  2. KazanDibi

KazanDibi Beginner 9 Site Yetkilisi Moderatör

Alınan Beğeniler:
    164
    Ödül Puanları:
    98
    Sınıfı:
    Savaşçı
  3. kaplan55

kaplan55 Beginner 5 BDO Oyuncusu

Alınan Beğeniler:
    24
    Ödül Puanları:
    53
    Bunun sabahı vardı akşam da olmuş, kaç kere oldu bilmiyorum da bir ton oldu. Tahminimce yakında kalkacak ve bunu da bu kadar şeyi satan biliyor. Fırsat varken kullanıyor. Kimse çekmesin denecek herkes çekicektir. (ben de bir köpek çekebildim misal, ben çekmesem başkası çekecekti)

4. MaviDeniz

MaviDeniz Beginner 3 BDO Oyuncusu

Alınan Beğeniler:
    1
    Ödül Puanları:
    38
    Sınıfı:
    Cadı
    Kimse kusura bakmasın benim işime gelir 30 TL verir oyuna girerim petimi değerli paketimi oyun içinden alırım, herkes yeni olduğu için marketten hemen alınıyor ve oyuna zar zor 30 TL para bulup girenler var onları düşünen yok heralde, adamlar hızlı güncelleme getirecek bi an önce millet yükselsin zaten eminim ilerde kısıtlama gelicek ve şu aralar fırsat varken oyuna para verip inci eşya satan varken ben niye para yatırayım.
    isteyen oynar istemeyen oynamaz, bırakanlar ilerde geri dönecek bi çoğu oda net ve oyunun oyuncu kitlesi zaten çok 3 kişi gider 5 kişi gelir siz bi tarafınızı yırtmayın çünkü daha yeni server, kaybedecekse 6 ay sonra belli olur gidişat.

Son düzenleme: 12 Aralık 2017
  5. snake

snake Beginner 3 BDO Oyuncusu

Alınan Beğeniler:
    17
    Ödül Puanları:
    38
    Eğer PVP düşünmüyor, başarıyı arzulamıyorsan, çok haklısın Mavi kardeş.
    Alırsın değerli paketlerini petlerini, atlarsın gemine balık tutarsın, dağlarda ovalarda koşturup manzaranın tadını çıkartırsın ve sadece bütün bunlar seni tatmin ediyorsa zaten sıkıntı yok.
    Ama diyorsan ki; ben arkadaşlarımla gidip bir bağlantı noktaları ele geçireyim bir kale alayım biraz PVP yapayim, heh işte o zaman bu kodaman arkadaşlar tek atar geçer sana ve arkadaşlarına, zira şu andaki gibi markette sınırsız pearl eşya satışı olması gerçek para ile "kzarka IV" satmaktan farkı yok.

24991185_10159718905760504_6814130257479184072_n.jpg
    Summer'ın sadece dün çektiği paranın bir kısmı geri kalanıyla da pazardaki bütün takıları almıştı en son zaten.

Bunun milletin (!?) hızlı gelişmesi için sadece başlangıçta yapıldığını düşünmen de ayrıca ilginç :)

Gamepowa bunu beğendi.
  6. Gamepowa

Gamepowa Beginner 5 BDO Oyuncusu

Alınan Beğeniler:
    36
    Ödül Puanları:
    58
    Sınıfı:
    Valkyrie
    Tek attıklarında gelip buralarda yazmayın ama nasıl tek yiyorum diye :)

7. MaviDeniz

MaviDeniz Beginner 3 BDO Oyuncusu

Alınan Beğeniler:
    1
    Ödül Puanları:
    38
    Sınıfı:
    Cadı
    Benim için daha erken gelişim tabiki oyun parasıyla pet ve değerli paket alma imkanım oluyor ek bonuslar için, şuan da kaç kişi satıyor sanki bide zaten pazarda durmuyor hemen alınıyor demekki ihtiyacı var milletin kimisi de stok yapıyor,
    inci markette silah zırh vs. yok yada parayı basıp skill point alma yok meslek sistemini hop diye kazanma fırsatın yok level satın alma yok savaş tecrübesi de parayla alınmıyor e zaten oyun içinde para kolay kasılıyor her şekilde ben o kişiyle eşit olabilirim sadece zaman kaybım oluyor, ben anlamadım bu kadar neden büyük bir olay oldu ne yaptı adam endgame mi oldu tüm köyleri şehirleri ele mi geçirdi senin yükselmene engel bişi mi yaptı öyle bi yazıyorsunuz ki parayı basıp karakteri full yapılıyor görüyorum? peki bu adam o itemi sizden satın almıyor mu demekki siz elde ediyorsunuz satıyorsunuz.?
    Ben başka oyunda da kapalı beta da başladım adam şimdi benim 1 yıllık emeğimi parayı basıp 1 haftada kat kat yukarı geçiyor, burası da öyle mi oldu? şirket gereken stratejiyi planlamıştir zorla oynayın demediler ve az değil kayde değer oyuncu kitlesi yine olacak siz olsanız da olmasanız da her ilk açılan serverin sorunu eksiği hatası olur ben zamanla sistem daha iyi oturacak düşüncesindeyim.
    Bu arada oyuna para basmayan kişilerde bana tek atabilecek se ne bilim yani iyi oyunlar. :)

Son düzenleme: 12 Aralık 2017
  8. Harter

Harter Beginner 3 BDO Oyuncusu

Alınan Beğeniler:
    1
    Ödül Puanları:
    38
    Sınıfı:
    Büyücü
    Bunu sadece kendini düşünen bi insan söyleyebilir. Ben MENA'yı bıraktım, EU serverındayım şu an. Burda napıyorum? Pek bi şey yapmıyorum açıkçası. MENA'da olsam yine pek bi şey yapmazdım. AMA YAPANLAR VAR. Kardeşim senin için önemli olmayabilir bunlar ama biiirsürü insanın emeğini iki dakikada satın alıyorlar böyle. Sen onun aldığı eşya için bir yerlerini yırtarken adam napıyor biliyor musun? İnci marketten bir şeyler alıyor, satıyor ve sonra güçlenmek için senin hedefin olan eşyayı iki dakkada pazardan alıveriyor. Sana dokunmayan yılan bin mi yaşasın yani böyle mi olsun? Herkes kendini düşünse bu millet gıdım ilerlemez. Sana dokunmaz şu an ama ilerde dokunmayacağı ne malum hem? Veya bundan buldukları yüzle ilerde çok daha ağır bir p2w koyarlar oyuna o zaman kaç 3 gidiyor kaç 5 geliyor veya gelmiyor mu görürsün. Dediğin gibi 30 lira verip zar zor girenler var oyuna. Bu insanlar parayla bu kadar güçlenebiliyorken onlar napacak? Tamam sana yine dokunmasın yılan ama en azından o yılanın dokunduğu insanları bi düşün.

9. Scalp

Scalp Beginner 3 BDO Oyuncusu

Alınan Beğeniler:
    2
    Ödül Puanları:
    38
    Sınıfı:
    Sahire
    Öncelikle burda konuşan adamların yarısı dün pazaryerinin önünde kuyruk oluşturanlar , pay to wine hayır bayrağı açıp 30 pet koyununca koşa koşa gidip almak için uğraşnalardı gm’nin yapabileceği tek şey olayı şirkete bildirmektir. Market kısıtlamasını şirket getirebilir bu yüzden gm’nin yapabilecek bişeyi yok o yüzden gmye yüklenmek boşunadır öncelikle. İkinci konu nolucak bize yararı var diyen arkadaşlar oyununuz pvpye dönünce nolucağını anlarsınız guild savaşlarında analrsınız ne olacağını. Açıkçassı yeni başladım oyuna ve başlama sebebim p2w olmayacak denmesiydi ama oyunu yinede sevdim ve oynanmaya değer duruyor şuan umarım sıkıntıları çözerler en kısa zamanda.inci dükkanının düzeltilmesi dileği ile iyi günler

kaplan55 ve MaviDeniz bunu beğendi.
  10. TermalOkcu

TermalOkcu Beginner 6 BDO Oyuncusu

Alınan Beğeniler:
    8
    Ödül Puanları:
    63
    Sınıfı:
    Okçu
    Ben de senin gibi düşünüyorum. Euda olmayan şeylerin getirilmesi ve gmlerin bu konudaki ticketime cevap vermemesi canımı sıksa da şimdilik oynamaya devam ediyorum. Bırakırsam da euya gitmem açıkçası. İp kısıtlaması koymakla siz dışkısınız gelmeyin demek arasında fark yok.

KO,allods,aion gibi oyunları oynamışlığı olanların p2w algısı farklı oluyor açıkçası. Genel chatten yazı yazabilmek için TL ile oyun itemi almayı gerektiren oyunları gördükten sonra oyunun şu haline p2w demeye dilim varmıyor. Eudan gelenlerin de tepkisini anlıyorum ama. Avrupalıların arasına karışıp insan muamelesi görmeye alıştılar, tr serverda sömürülen, yok sayılan, iplenmeyen gerçek kimliğimize döndüler. Bu durumun daha da derinleşeceğinden korkmak da cabası.

kaplan55, MaviDeniz ve Scalp bunu beğendi.
  11. Asmeransa

Asmeransa Beginner 9 Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    149
    Ödül Puanları:
    98
    Guild:
    Exalted
    Sınıfı:
    Vahşi
    Destek veren arkadaşlar aşağıda ki mail adresine örnek metini yollayarak destek olabilirler.
    Pearl Abyss yönetimine,

Türkiye & Mena Sunucusu'nun oyuncuları olarak p2w politikanıza karşı olduğumuzu belirtmek istiyoruz. Türkiye'de düzenlenen fuar ve etkinlikler ile çeşitli platformlar üzerinden vermiş olduğunuz sözlerin hiçbiri gerçekleşmediği gibi tam zıttı bir uygulamaya gittiniz. Muaz'ın Çığlığı ve İnci Market sınırının kaldırılması bizim kırmızı çizgimizi aşan kararlar. Türk guildleri olarak ortak fikrimiz; Türkiye & MENA Sunucusundan çekilmek. Çoğu topluluğun deneyimli oyuncuları MENA hesaplarını askıya alarak oyuna ara verdi. Tercihinizin mantıktan yana olmasını diliyoruz. Aksi halde, birkaç saatte yüzlerce eşya satışı yapan, 1 günde 2.6 milyar gümüşlük servete ulaşan oyuncular, karşılarında oyuncu ya da topluluk göremeyecek.

Talebimiz basit, ayrıcalık veya farklı bir şey istemiyoruz. Avrupa ve Kuzey Amerika sunucularında uygulanan market politikasını talep ediyoruz. İnci Market'e haftalık eşya alım sınırı getirilmesini ve Muaz'ın Çığlığı'nın kostümlerden kaldırılmasını istiyoruz. Sizin aksinize sayımızın farkındayız ve emin olun Türkiye&MENA Sunucusu'ndan çekilmemiz bize bir şey kaybettirmeyecek. Tarafsız bir tutum sergilemenizi ve müşterilerinizin ortak görüşünü dikkate almanızı umuyoruz.

Her şeyden öte Türk-Kore kardeşliğine inandığınızı, iki milletin arasında önem verdiğiniz derin bağlar olduğunu belirttiniz. Bizim için kardeş milletsiniz, fakat bu yaptıklarınız ve tutmadığınız sözler, şirketinizin bu değerleri pazarlama aracı olarak kullandığını düşünmemize neden oldu. Yanılmış olmayı, bu tür bir yola başvurmadığınızı görmek isteriz.

Türkiye & Mena Sunucusu, P2W karşıtı oyuncuları.

Reddit'te açtığımız başlık:
    https://www.reddit.com/r/blackdeser..._against_p2w_and_you/?st=jb40q6fv&sh=b5d01bbe
    --- Mesajlar birleştirildi, 13 Aralık 2017, Orjinal mesaj tarihi: 12 Aralık 2017 ---
    Tekrardan selamlar , oyuncuların desteği ile birlikte BDO yetkilileri İnci Market Satışına sınır getirme kararı aldı.Herkese teşekkürler verdiğiniz desteklerden ötürü.

Jeager ve Gamepowa bunu beğendi.
  12. SwinseL

SwinseL Beginner 3 BDO Oyuncusu

Alınan Beğeniler:
    6
    Ödül Puanları:
    38
    Sınıfı:
    Okçu
    P2W olmayan bir şirketin ayakta kalma şansı yoktur. Diğer bir konu ise olayı çok abarttınız inci fiyatları malum itemlerde keza öyle yani limit olmasa bile adamın zaten senin 1 ayda yaptığını bir günde yapması bunun ıcınde cok yuklu bedelleri ödemesi.

Gecelım parası olmayanlara! Şimdi ben inci marketteki ürünü gümüş ile satıyorum maddi gücü olmayan ama oyunda kendi emekleri ile gümüş toplayan kişi bunu satın alıyor kısacası emeği ile paralı ürüne sahip oluyor bu mu kötü?

P2W olayı nedir? Bakınız; Knight Online basarsın parayı alırsın gb yi 10 dakikada çar full extra basarsın cash'i alırsın genue 1 günde lwlde tamam 2. gün pkda dal cık.. P2W olayı budur.

Bence burda adaletsizlik yok ayrıca gümüş kasılması içince harita oldukca büyük ve mob kesmekde eğlenceli. Olayı abartmayın

13. KazanDibi

KazanDibi Beginner 9 Site Yetkilisi Moderatör

Alınan Beğeniler:
    164
    Ödül Puanları:
    98
    Sınıfı:
    Savaşçı
    Gönderinin tarihi 11 Aralık 2017. İnci eşyalarının satışına sınırlama gelmiştir. Ayrıca eklemek gerekirse oyun TR ye getirilirken GM 'ler Pay2Win öğelerinin olmayacağına dair söz verdiler. Bu konuları da göz önünde bulundurarak yazdıklarını tekrar düşünmeni tavsiye ederim dostum.

14. SwinseL

Alınan Beğeniler:
    6
    Ödül Puanları:
    38
    Sınıfı:
    Okçu
    Yok ben olsun olmasın olayında değilim. Tepki çok fazla ve olay çok abartılmış tamamen kapatmak demek diğer oyunculara karşı yani paralı eşyaları almak isteyip parası olmayanlara karşı kötülük olurdu. Ama madem sınırlama gelmiş bu sayede denge sağlanmıştır.

KazanDibi bunu beğendi.
  15. Sunwizard

Sunwizard Beginner 3 BDO Oyuncusu

Alınan Beğeniler:
    2
    Ödül Puanları:
    38
    Sınıfı:
    Cadı
    Guild Wars 2 P2w değil sadece paket ve kozmetik satarak yıllardır 5 milyon kullanıcısı ile ayakta, WoW a token çıktığından beri aylık ücret ödemiyorum 10 milyon kullanıcısı ile ayakta hatta tokenler sayesinde kozmetik, binek ve petlere bile para ödemeyebilirsin. Bu aklıma gelen 2 örnek. P2w olanlar çökmeye mahkumdur KO, Silkroad. v.s. gibi, hal böyleyken umudum bu oyunu harcamazlar.

SwinseL bunu beğendi.
  16. SwinseL

Alınan Beğeniler:
    6
    Ödül Puanları:
    38
    Sınıfı:
    Okçu
    Saydığınız oyunların hepsinde ileri seviyede karakterim oldu KO için yani USKO için konusmak istiyorum sımdı neden USKO diye ayırdım SteamKo olayı çıktı malum o yuzden USKO demem lazım.

SteamKo üzerinde hesabım banlandı sebebi ise gercek para ile eşya aldığım tespit edilmiş. Yaklaşık 700 GB alım yapmıştım kopazar üzerinden hesabım kapatıldı. Kısacası SteamKo artık p2w istemiyor ama nafile cunku knight online p2w olayı yuzunden dediğiniz gibi çok ciddi rakamda oyuncu kaybetti şimdi ise kazanmak istiyor ama boş.

Usko ya gelecek olursak değişen bişey yok hala +11 dual serion lu +10 krowazlı çarım yani karakterim var. Fakat değişen ne? hiçbişey halen para sistemine kurulu bir oyun yani kişi 59 lwl olsun para ile full itemi dizsin 79 lwl e tek vurup geçer 80 lwl e tek atmaz ama keser. Şimdi böyle bir sistemde oynamak ne kadar mantıklı.

BDO p2w değil ama olmayacak mı? Mecburen olacak şimdi p2w olmayan oyunları saymayın bu zaman aşımlı ve üye sayısına odaklı birşeydir. Yani knight ilk çıktığı sene p2w bir oyun muydu? Şimdi oyun şirketleri istedikleri oyuncu kitlesine ulaşamaz istedikleri hacmi yakalayamazsa p2w yaparlar ama istedikleri oyuncu kitlesine ulasır istedikleri büyümeyi sağlarsa p2w olmayı erteler. Sadece ERTELER!

BEN HAYATIM BOYUNCA FAZLA PARAYA HAYIR DİYEN GÖRMEDİM!

17. kaplan55

kaplan55 Beginner 5 BDO Oyuncusu

Alınan Beğeniler:
    24
    Ödül Puanları:
    53
    Warframe, wow, swtor bunlarda belli bir ücret ödüyorsun ama p2w değil(warframe %100 free to play dediğim tek oyun)

18. Unlersy

Unlersy Beginner BDO Oyuncusu

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    8
    Sınıfı:
    Valkyrie
    Fazla paraya hayır diyen yoktur ama , gel gelelim ki her mmorpg oyunu p2w olmak zorunda değil genel olarak mmorpg ler p2w çünkü yeteri kadar iyi olmayan ve geliştirilme açık olmayan alt yapıları. Oyun yeterince fresh ve steam e gelmesiyle birlikte kitlesi muhakkak artacaktır. Şirket olarakta Türkiye koluna büyük önem verilmekte ve bu oyunun çizgisinden sapmayağını hatta kendini daha da geliştireceğini düşünüyorum.

19. alaska

alaska Beginner BDO Oyuncusu

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    8
    Sınıfı:
    Sahire
    bu oyunun diğer mmorpg oyunlardan farklı oldugunu düşünüyorum açıkcası özellşkle steame gelmesiyle daha fazla jitleye ulaşacaktır mena ekibininde çalışmaları tüm oyunculara yönellik ve başarılı bence

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.

Bu Sayfayı Paylaş