1. Moderatör Alımları Açılmıştır.

Selamlar arkadaşlar, hızla büyüyen forumumuzda ilgili ve bilgili Moderatör arkadaşlara ihtiyacımız vardır.

Başvuru İçin Tıkla

P2w tartışmalarına çözüm.

'Görüş ve Önerileriniz' forumunda GoldenHorde tarafından 14 Şubat 2018 tarihinde açılan konu

Etiketler:
?

Siz gümüş parayı İnci ye çevirme seçeneğinin gelmesini ister misiniz?

1. Evet

12 oy
    80.0%
  2. Hayır

2 oy
    13.3%
  3. Kararsızım

1 oy
    6.7%
  1. GoldenHorde

GoldenHorde Beginner 3 BDO Oyuncusu

Alınan Beğeniler:
    2
    Ödül Puanları:
    38
    Sınıfı:
    Cadı
    Öncelikle herkese selamlar,
    Black Desert Online oyununu Türkiye serverından önce hiç oynamadım ve şuan gerçekten keyifle oynuyorum. Fakat gerek oyun içindeki chatte gerekse forumlarda sürekli oyunun p2w olduğu tartışmaları dönmekte. Bu konudaki nacizane önerim, oyun içi gümüş paraların belirli bir kur belirlenerek inciye dönüştürülebilmesidir. Bunun örnekleri birçok oyunda mevcuttur (bkz. GuildWars2) ve hem yapımcı firma hem de oyuncular için kazanç sağlamaktadır. Şöyle ki; oyuncular isterlerse gerçek parayla bu itemleri alabilirler (ki şuanki durum sadece bu) ya da oyunda emek vererek kastıkları gümüşleri inci ye çevirerek store itemlerinden mahrum kalmamış olurlar. Bu sayede hem oyuncular store itemlerine ulaşamadıkları için oyundan soğumazlar, hem de bütün bu p2w tartışmaları son bulmuş olur. Ayrıca oyuna para vermem diyen fakat store itemlerinin tadına varan arkadaşların, gerçek parayla inci alma olasılıkları artar ki bu şüphesiz yapımcı firma için de karlı bir durumdur.
    Yorumlarınızı bekliyorum, Ankete katılın, Saygılar..

Son düzenleme: 14 Şubat 2018
    kaplan55 ve savas3301 bunu beğendi.
  2. mellkd

mellkd Beginner 3 BDO Oyuncusu

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    38
    Guild:
    Old Town
    Sınıfı:
    Cadı
    Evet üzerine düşünülebilecek bir öneri. Ben de şöyle bir örnek vereyim; World of Warcraft (WoW) ı uzun zamandır oynayan biriydim. Vanilla zamanından beri abim ile beraber oynuyorduk. Biliyorsunuz WoW aylık ödeme ile oynanan bir oyun ve oyun içi markette sadece Binekler (Mount) ve Pet'ler satılıyor ki Pet ve Binekler arasında herhangi bir fark olmuyor (avantaj sağlayan). Neyse Blizzard oyunun Pazaryeri'ne (Auction House) WoW Token diye bir item ekledi. Oyuncular oyun için de kastığı "Gold"lar ile aylık oyun süresi satın alabiliyor. Şimdi sizin bahsettiğiniz konu ile pek alakası yok tamamen farklı kategoriler fakat dediğim gibi yapılabilen bir şey ama üzerine düşünülmesi gerek.

3. Gouken

Gouken Beginner 3 BDO Oyuncusu

Alınan Beğeniler:
    1
    Ödül Puanları:
    38
    Sınıfı:
    Savaşçı
    Aslında oyun içi parasıyla bir çok şeye ulaşılabilmekte. Sadece store itemlarının bir kısmı hardcore oyunculara avantaj sağlıyor ve zaman kazanmak isteyenlere avantaj sağlıyor yani aslında p2w ile alakalı bir durum söz konusu değil ama öneriniz de çok mantıklı. İyi oyunlar :)

4. gameszero

gameszero Beginner 3 BDO Oyuncusu

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    38
    Guild:
    Mevcut değil.
    Sınıfı:
    Savaşçı
    Aslında şahsi düşüncem P2W değil de P2S olarak adlandırabiliriz. Sebebi ise oyunda size aşırı güç veren veyahut diğer oyunculardan kat ve kat güçlü kılan bir eşya, item vb. birşey yok. Sadece enerji yenileyebileceğiniz, Eşya basarken şans arttırabileceğiniz , drop oranı için eşyalar vs. vs. var. Yani buna p2w diyemeyiz çünkü enerji toniği almayan bir insan 2 saatte taş kasıyor ise enerji toniği alan birisi 1 saat bilemedin 30 dakika da kasıyordur. Bu yüzden p2w yerine Pay to Skip olayı daha mâkul.

5. agolhon

agolhon Beginner 6 BDO Oyuncusu

Alınan Beğeniler:
    3
    Ödül Puanları:
    63
    Sınıfı:
    Sahire
    Bu olayın gelmesi imkansız böyle bir durum olursa bir pet için yani 20 tl için 1 hafta konuşan oyuncuları geç kimse oyuna para yatırmaz ve kimse babasının hayrına biz oyun oynayalım diye çalışmıyor mesai harcamıyor sunuculara para akıtmıyor . Bizim milletin nekadar ölücü olduğunu söylemeye gerek bile yok.

6. Amasyali

Amasyali Beginner BDO Oyuncusu

Alınan Beğeniler:
    1
    Ödül Puanları:
    1
    Sınıfı:
    Büyücü
    gw2 ile bu paragözleri bir tutmayın hocam, güzel bir sistem olur tabi ki ama bunlar yapsa bile fahiş fiyatlara azıcık inci verirler, bütün ay bir değerli paket için uğraştırırlar büyük ihtimal.Kore firmalarından en iyi olan ncsoft tur o bile oyuncusunun arkasında durmuyor çoğu oyunda, bir dahaki sefere kore mmorpg sine kesinlikle para kaptırmayacağım.
    --- Mesajlar birleştirildi, 25 Nisan 2018, Orjinal mesaj tarihi: 25 Nisan 2018 ---
    sunucu işlerini ne kadar biliyorsun pek emin değilim ama menanın açılışında kazandıkları para ile serverden hiç para kazanmadan 2-3 yıl açık tutabilecek para kazandılar hocam, pwp serverler nasıl açabiliyor sanıyorsunuz, gözünüzde çok büyütmüşsünüz butür meseleleeri,o firma için altın yumurtlayan kaz gibi şuan mena,1 harcıyorlarsa 100 kazanıyorlar.

GoldenHorde bunu beğendi.
  7. ENES777

ENES777 Beginner BDO Oyuncusu

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Sınıfı:
    Savaşçı
    BENCE OYUN PARASI İLE ÇOĞU ŞEY ALINABİLİYO SAĞLAM SAVAŞLARA BİLE RAHATÇA GİREBİLİRSİNİZ

8. SKYWOLF

SKYWOLF Beginner 7 BDO Oyuncusu

Alınan Beğeniler:
    3
    Ödül Puanları:
    73
    Sınıfı:
    Büyücü
    abi bu inci olaylarına neden bu kadar takılıyorsunuz ki ben oyuna 5 kuruş para yatırmadan 450 gs yaptım 1 ayda aynı zaman içinde life skill de kastım P2W diyenler bence oyuna emek vermeye üşenenlerden başkası değil.

9. R___M___D

R___M___D Beginner 3 BDO Oyuncusu

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    38
    Sınıfı:
    Sahire
    Oyundaki p2w öğeleri kimse inkar edemez eğer adam para vererek para yatırmayan birinden önce geçiyorsa bu p2w olur. Gelip burada bazı adamlar p2w olması için para basıp tek atacak item alınabilir olması lazım diyor yok dostum böyle bir şey. P2w=para ile öne geçme yani senin önüne geçen eşya varmı oyunda var en başta muaz çığlığı artı basmada önce geçiriyor,enerji toniği boss gear dizebilirsin ve istediğin kadar toplama yaparsın keskin sert kristal çıkarırsın,istediğin zaman node 10 level yaparsın,kamasylva kutsaması drop oranı arttırıyor bariz p2w. Herşeyi geçtim adam oyunda haftalık 5 kostüm satıp enerji toniği çekerek boss set dizebilir. P2skip denmesi için bu dediklerimin oyunda olmaması gerekiyor. Eu serverine baktığımızda yok bunlar ve orası p2skip diyebileceğimiz bir serverdi lakin kamasylva eklendikten sonra p2skip olmaktan çıktı orada da p2w itemlerin eklenme ihtimalinin olduğu aşikar.

10. mrtgltkn

mrtgltkn Beginner 3 BDO Oyuncusu

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    38
    Sınıfı:
    Büyücü
    Oyunu düzgün oynarsan kimse parasıyla item alıp gelip sana tek atamaz ki alabilicekleri bir itemde yok ortada zaten herşey senin ne kadar ve nasıl oynadığına birde emeğine bağlı

11. zmabwe

zmabwe Beginner BDO Oyuncusu

Alınan Beğeniler:
    1
    Ödül Puanları:
    8
    Sınıfı:
    Cadı
    Oyun yapımcıları bir hata yaptılar diye 30 günlük tüm bufflardan veriyor mağdur etmeyelim diye ellerinden geleni yapıyorlar oyundaki pay to win faktörü ile çok şey elde edildiğini zannediyorsunuz ama değil benim gözümde en pay to win itemi hizmetçi kıyafetleri o da direkt depodan işleme yapmaya yarıyo ki bu olmasa da olur aynı şekilde her hangi bir buff almak yerine daha fazla vaktini harcayarak da aynı şeyleri elde edebilirsin bu tarz ekipmanlar bizim gibi çalışıp oyuna vaktini çok fazla veremeyen insanlar için size yetişmemize yardımcı oluyor yoksa düşündüğünüz gibi her seti dizip üst sıralamalara çıkmıyoruz

12. Vortex

Vortex Beginner 3 BDO Oyuncusu

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    38
    Sınıfı:
    Sahire
    Bu tamamen üşengeçliğin göstergesi abi, sen karakterini sabırlı bi şekilde kasarsan p2w yapan kimse gelip senin üzerinde bariz üstünlük kuramaz. Bu tamamen senin oyunu nasıl oynadığına bağlı. Hatta bu denge bence harika kurulmuş ellerine sağlık ben keyifle oynuyorum.

13. jarjar3135

jarjar3135 Beginner BDO Oyuncusu

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Sınıfı:
    Savaşçı
    Vortex e katılıyorum p2w olması için biz ne yaparsak yapalım para ödüyenlerin önüne geçemememiz lazım ama oyuna emek verince her şeye sahip olabiliyoruz sadece zaman kazanıyor para dökenler. ;)

14. Ostrojensu

Ostrojensu Beginner BDO Oyuncusu

Alınan Beğeniler:
    1
    Ödül Puanları:
    8
    Sınıfı:
    Cadı
    Açıkçası birçok oyunu oynadım geçmişten bu yana yaklaşık 14 yıldır falan oyun oynuyorum ve bu oyunda p2wlik bi şey göremedim tabii ki para yatırınca avantajlar elde edebiliyosun ama o avantahları oyun içinde de kasılarak elde edebilirsin oyunun amacı emek vermek zaten

15. Unlersy

Unlersy Beginner BDO Oyuncusu

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    8
    Sınıfı:
    Valkyrie
    oyunun amacı emek vermek emek vermeden oyunlar ancak ws pvp vs olur yani. Oyun gayet akıcı ve etkiği bol olan oyun kasılamayanların dediği mantık p2w

16. okcomputer23

okcomputer23 Beginner BDO Oyuncusu

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    8
    Sınıfı:
    Büyücü
    oyunun amacı keyif almak ve bu olurken emek vermek. p2w olduğunu düşünmüyorum 58 lvlım ve gayet

17. Dcungur

Dcungur Beginner BDO Oyuncusu

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Bdo ya p2w diyen bence mmorpg oynamamış, hiç para harcamadan aynı seviyeye gelebiliyorsunuz sadece para veren zamandan kazaniyor başka bir artısı yok

Bu Sayfayı Paylaş