1. Moderatör Alımları Açılmıştır.

Selamlar arkadaşlar, hızla büyüyen forumumuzda ilgili ve bilgili Moderatör arkadaşlara ihtiyacımız vardır.

Başvuru İçin Tıkla

Atak Gücü VS İsabet Oranı

'Savaşçı' forumunda JackKetch tarafından 15 Ocak 2018 tarihinde açılan konu

1. JackKetch

JackKetch Beginner 3 BDO Oyuncusu

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    38
    Sınıfı:
    Savaşçı
    Arkadaşlar 57 level savaşçı oynuyorum. Küpe konusunda çok kararsız kaldım. Cadının küpesi mi yoksa kırmızı mercan küpe mi yapsam emin olamadım. Cadının Küpesini yaparsam ap yükseliyor. Kırmızı Mercan yaparsam ap cadıdan biraz eksik olmasına rağmen yükseliyor yanında isabet oranıda geliyor.

Bunu kesin çözmek için 1 ap kaç isabet oranına denk geliyor.? Bilen biri varsa yardımcı olursa çok sevinirim.

2. KendineAteist

KendineAteist Beginner 5 BDO Oyuncusu

Alınan Beğeniler:
    11
    Ödül Puanları:
    53
    Guild:
    Banana
    Sınıfı:
    Savaşçı
    Asula set yap bence yeni geldi oyuna

3. HighVoltage

HighVoltage Beginner 3 BDO Oyuncusu

Alınan Beğeniler:
    8
    Ödül Puanları:
    38
    Sınıfı:
    Büyücü
    Merhaba, ilerleyen dönemlerde tri kırmızı mercan küpelere mutlaka ihtiyacınız olacak, özellikle Pilaku da kasarken.

Kirito bunu beğendi.
  4. Kirito

Kirito Skilled 2 BDO Oyuncusu

Alınan Beğeniler:
    496
    Ödül Puanları:
    223
    Guild:
    DrunkenSailors
    Sınıfı:
    Savaşçı
    Ap nin isabet oranından bir denkliği yoktur. Birbirlerini etkileyip de birbirinden farklı ola mekanikler onlar. Elbet bir denklik verilebilir ancak bu çok anlamsız olacaktır.

Özet cevap v ermem gerekirse pve için ap pvp için isabet e yönelmelisin. O levelde ben sana ap öneriyorum.

Ap ve DP birbirlerinin zıttıdır. İsabet ile kaçınma da birbirlerinin zıttırdır. (Hasar azaltmayı dahil etmiyorum şimdilik konmuya)
    4dp=1ap denklemi vardır doğru. İsabet ise skillerin yanındaki X3 x10 gibi kaç defa o hasarı tekrar ettiği ile ilgilidir.

Örneğin sizler şöyle bir skille sahipsiniz --> %200 hasar x5. Diyelim ki ap niz 100. Bu skilli vurduğunuzda hasarınızın %200 ü (yani 100+ 200= 300) x 5 vuracak diyor.

yaratığın canı 3.000 ise siz 300 x 5 den 1.500 vurup canının yarısını alıyorsunuz. Ancak yaratığın ya da oyuncunun kaçınması yüksek ise x5 değil bazı x leri ıskalayıp x4 x3 x2 x1 vuruyorsunuz ve hasarınız düşüyor doğal olarak.

Yaratıklar için kaçınmayı en çok tetikleyen kısım yaratık ile aranızdaki level farkıdır. Size canı yeşil mi beyaz mı kırmızı mı mor mu göründüğü size karşı kaç level yukarı olup ne kadar kaçınma kazandığınızı gösterir.

Pratikteki b ir örnek 50 level olan Manshalar kolay ölmekle ünlüdür, 220 ap ile 10 level karakterle gidin oraya 0 hasar vurusunuz çoğunlukla (çünkü o x ler hep ıska geçicek) ama ara sıra tek yerler sizden. Çünkü x lerden 1 tanesi şans eseri tuttu demektir.

İsabetinizi artırmak bu X lerin hepsini rakibe yedirmenize yarar. Yaratıkların temel kaçınması vardır kabul ediyorum ama sizlerin de itemlerinizin bir isabeti olacaktır. O yüzden pve için ap, pvp için isabet kasılır. Bu yüzden oyuncular ikinci el/alt silahlarından 2 tane taşırlar yanlarında her durum için.
    Bu arkadaşımızın haklı olduğu bir nokta var. Bahsettiği yaratıklar kendi temel kaçınmalarının yüksek olması yanısıra seviyeleri de çok yüksek yaratıklar dolayısıyla size karşı kaçınma kazanıyorlar leveliniz yeterince yüksek değilse.

İyi forumlar.

5. sohbetrakipsiz

sohbetrakipsiz Beginner BDO Oyuncusu

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Sınıfı:
    Savaşçı
    Asula set yapmak için ne yapmak gerekir ? İlgilenen arkadaş 5 dakikasını ayırıp sohbet edebilir miyiz ?

Konuyu Önceden Okuyan Üyeler (Toplam Sayısı: 6)

1. sohbetrakipsiz
  2. KemKümKam
  3. Kirito
  4. aziz4458
  5. seroguel
  6. SuuKaN

Bu Sayfayı Paylaş